За інформацією головного державного інспектора ветеринарної медицини міста Кіровограда Ігоря Попова, починаючи з 2006 року, в місті щороку реєструється по одному випадку захворювання тварин на сказ. Це, передусім, дикі лисиці, які забігають на околиці обласного центру, а також собаки та кішки. Тому ветеринари ставлять перед собою пріоритетне завдання – провести повну реєстрацію домашніх тварин та їх вакцинацію і, по можливості, порахувати хвостатих безхатченків. Робота, яку вони проводять, досить масштабна. Так, якщо позаминулого року в обласному центрі було вакциновано 75 відсотків домашніх тварин, то в 2009-у – майже 98 відсотків. А от ситуація з бродячими на даний момент – катастрофічна. Про це свідчать численні звернення до органів влади голів квартальних комітетів (саме на території приватного сектора кудлатих безхатченків розплодилось найбільше, і поводяться вони досить агресивно), пишуть скарги потерпілі громадяни, на яких нападали собачі зграї.
Головний санітарний лікар міста Іван Касьяненко зазначив, що щороку реєструється від 800 до 900 покусаних громадян, лише за перший квартал нинішнього року – 147 випадків, причому у більшості з них нападають на жителів міста саме бродячі тварини. Людям доводиться потім довго лікуватися, є навіть складні психологічні стани у дітей – жертв собачої агресії.
Розв’язання цієї складної проблеми з бродячими тваринами без втручання найвищого законодавчого органу країни, підкреслювали учасники засідання, неможливе, зазначаючи, що ті варіанти, які вже пропонувалися на державному рівні (йдеться про прийняття закону стосовно заборону відстрілу бродячих тварин та створення для них притулків), на жаль, далекі від нинішніх реалій.
Голови квартальних комітетів №№ 13 та 21 наголошували на тому, що нарешті необхідно розробити правила утримання домашніх тварин, в яких визначити місця вигулу домашніх улюбленців. Це дозволить притягати до відповідальності тих, хто вигулює своїх чотириногих друзів у парках, скверах, на дитячих майданчиках.
А заступник директора департаменту житлово-комунального господарства міської ради Валерій Челядінов вніс пропозицію посилити відповідальність керівників підприємств, території яких охороняють собаки, не завжди доглянуті та нагодовані. Вдень вони повинні перебувати у спеціальних вольєрах, і лише ввечері їх мають випускати на територію для охорони. Таких собак треба порахувати, паспортизувати та зробити їм щеплення.