Без тепла залишається три будинки

Тепло подається у 875 із 878 житлових будинків, що належать до комунальної власності, а також у 32 будинки, що на балансі ОЖБК. Залишається три будинки, які ще не опалюються через пориви на внутрішньобудинкових та зовнішніх теплових мережах, однак їхні мешканці у найближчий час будуть із теплом. Загалом, зазначив на преас-конференції директор КП «Теплоенергетик» Сергій Кравченко, поривів у ході підготовки до початку опалювального сезону та пуску тепла виникало багато. Серед найбільш проблемних назвав вулиці Київську, Гагаріна, Медведєва, Чорновола та Верхню Пермську.

– Труби на цих вулицях настільки проіржавіли, що приварювати їх уже немає до чого, - зауважив він. – Ось приклад: днями на вулиці Чорновола, 16 стався порив. Нашим працівникам довелося траншею прорити довжиною 22 метри (при нормативі – не менше метра), аби знайти цілу ділянку труби, до якої можна було б приварити новий сегмент. Труби на цих вулицях треба міняти повністю. Поступово будемо вирішувати цю проблему. Зокрема, наступного року за кошти міського, обласного та державного бюджетів планується замінити мережі на Київській та Гагаріна.

Олександр Хачатурян визнав також, що є проблеми з опаленням окремих квартир та стояків в будиках. В переважній більшості вони пов’язані з утворенням повітряних пробок в мережах будинків. Системи не вдається розповітрити через непорядну поведінку власників квартир на верхніх поверхах багатоповерхівок, які встановили собі автономне опалення і не доаускають в квартири спеціалістів КРЕПів для налагодження роботи централізованого опалення. Тож головне управління житлово-комунального господарства міської ради укотре звертається до мешканців квартир верхніх поверхів багатоквартирних будинків з проханням забезпечити доступ до системи центрального опалення балансоутримувачу будинку в їхніх квартирах, аби було можливо спустити воду через крани «маєвського» (мешканці при бажанні можуть зробити це й самостійно).

На запитання стосовно лімітів на газ керівники теплопостачальних підприємств повідомили, що їх досі офіційно не отримало жодне місто, однак домовленості стосовно погашення заборгованості за газ шляхом взаємозаліків із державним бюджетом за рахунок відшкодування різниці між тарифами та собівартістю послуг залишається в силі.

Звучали запитання й щодо того, чому у деяких квартирах (у першу чергу у тих будинках, що обслуговує КП «Теплоенергетик» зараз занадто тепло – мешканці телефонують до редакції й розповідають, що навіть при відчинених кватирках у їхніх помешканнях температура доходить до тридцяти градусів. З одного боку це негативно впливає на здоров’я, з іншого мешканці побоюються, що їм дуже дорого обійдуться ці послуги (йдеться про будинки, в яких встановлені лічильники). Сергій Кравченко пояснив, що технічної можливості гнучко регулювати температуру теплоносія у підприємства немає.

– Ми запускали свої котельні півтора дні, якщо зараз температуру теплоносія різко знизити, й раптово вдарять морози – і в квартирах буде холодно, і система може не витримати, бо ми не зможемо швидко відновити її роботу у звичайному режимі. Зараз ми розглядаємо варіанти, як вирішити це технічне питання, але поки що ситуація така, яка є.

А Олександр Хачатурян додав, що проблем додає й дуже мінлива погода – вночі холодно, вдень тепло, тож регулювати температурний режим дуже складно, тож доводиться чекати, коли кліматичні умови стабілізуються.

Також журналісти звернули увагу на те, що внаслідок дощів, які останнім часом заливають Кіровоград, збільшилася кількість звернень від мешканців щодо протікання покрівель. Зокрема, сигнали про це находили від мешканців будинків на вулицях 50 років Жовтня, Бєляєва. Олександр Хачатурян відповів, що нинішнього року, як і було заплановано, капітально відремонтовано 38 покрівель, роботи виконані якісно, будівельники дали гарантію не на рік-два, а на тривалий період. Разом з тим, відремонтувати за рік всі покрівлі за один рік за кошти міського бюджету просто неможливо.

– На сьогодні у нас капітального ремонту потребує близько 300 покрівель, – зазначив Олександр Хачатурян. – І тут кількома тисячами не обійтися. Нинішнього року ми виконали великий обсяг робіт, продовжуватимемо цю роботу й надалі, на наступний рік включимо до переліку будинків, де проводитиметься ремонт, у першу чергу ті, де ситуація найгірша. Однак і мешканці повинні розуміти, що міський бюджет не безмежний. Урешті-решт, практично всі квартири у багатоповерхівках приватизовані, це вже власність самих мешканців. А вони, на жаль, сприймають як житло лише власні квартири, не цікавлячись, в якому стані дахи, підвали. На мою думку, оптимальний вихід із цієї ситуації – створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Читайте також