Андрій Райкович: Заборгованість виплатити допоможемо, але міська рада – не пожежна команда

Працівникам міського комунального підприємства "Теплоенергетик" погасять заборгованість із заробітної плати ще до Нового року. Допомогти вибратися із фінансової кризи їм пообіцяв міський голова Андрій Райкович на зустрічі з колективом Кіровоградської теплоелектроцентралі, що є основним підрозділом названого комунального підприємства.

Міська рада 16 грудня на третьому засіданні першої сесії сьомого скликання передбачила в бюджеті 4,363 мільйона гривень з цільовим використанням – виплатою боргу з оплати праці спеціалістам "Теплоенергетика".

– Цих коштів вистачить, щоб покрити борги, які утворилися на підприємстві у жовтні, листопаді, та забезпечити виплату заробітної плати у грудні, – відзначив Андрій Райкович. – Міська влада дотримала свого слова – і тепловики отримали обіцяну допомогу. Але керівництво "Теплоенергетика" має серйозне попередження, бо міська рада – не пожежна команда. Адміністрація підприємства повинна забезпечити стабільну роботу колективу і належні соціальні гарантії в подальшій своїй роботі.

А передувало рішенню міської ради те, що Андрій Райкович 11 грудня під час зустрічі з працівниками ТЕЦ КП "Теплоенергетик" надав директорові підприємства Тетяні Соколенко місяць на нормалізацію ситуації в колективі.

Приїхав же на ТЕЦ керівник міста після того, як колектив теплопостачального підприємства звернувся до нього з відкритим листом, в якому звинуватив свого керівника, призначеного на цю посаду влітку нинішнього року, в тривалій невиплаті повної заробітної плати, зменшенні тарифних ставок та невмотивованих скороченнях персоналу, зупиненні роботи їдальні, відсутності ремонтних матеріалів та загалом у нерозумінні роботи теплоенергетичної галузі.

На зустрічі члени колективу висловили свої претензії, а також почули виступи керівництва підприємства та голови її профспілкового комітету. Зокрема, головний інженер В’ячеслав Карауш зазначив:

– Підприємство працює в штатному режимі та надає той обсяг теплової енергії, котрий має надавати за нормативами. У нас працює колектив фахівців, котрі можуть вирішити практично будь-які питання. Однак є проблеми, котрі не дають нам працювати. Це – політика уряду, котрий забирає всі кошти підприємства для НАК "Нафтогаз України", що спричиняє невиплату зарплат. Вважаю, що провина керівника в даному випадку несуттєва – дається взнаки відсутність у неї досвіду роботи в теплоенергетиці. Однак працівникам потрібно видати зарплати, обдумати стратегію роботи підприємства й надати впевненість колективу, що його члени працюватимуть не за просто так.

– Нам дійсно довелося скоротити виплати премій та надбавок, аби зберегти хоча б основну платню, – виправдовувалася керівник КП “Теплоенергетик” Тетяна Соколенко. – Наші рахунки в банку "Фінанси та кредит" наразі заморожено, і там знаходяться кошти, котрі ми намагаємось повернути. Та із січня багато що може змінитися, бо нам обіцяють залишати для внутрішнього користування частину зароблених грошей, що дасть змогу в подальшому не допускати ситуації, яка зараз виникла на підприємстві.

Однак таке пояснення не задовольнило працівників, один з яких сказав:

– Як скорочувати оклади, не виплачувати зарплату, закривати їдальню – то це одразу. А щоб збільшити платню, створити нормальні умови роботи – то це не можна.

Його підтримали інші присутні в актовому залі працівники КП "Теплоенергетик", які обурювалися тим, що останніх три місяці не отримують зарплату в повному обсязі (остання виплата була в розмірі 300 гривень), окремі працівники вже другий рік не можуть піти у відпустку, скасовано премії, скорочено оклади, суміщено абсолютно різні посади.

– Новий директор не в змозі впоратися із ситуацією. Фінансовий стан на підприємстві лише погіршується. Вона не йде на контакт, доходить до того, що ми самі підемо з роботи шукати нового заробітку, адже треба оплачувати комунальні послуги, годувати дітей, – вигукували з різних кутків актової зали працівники комунального підприємства.

Однією з їхніх вимог було також звільнення директора, яка за чотири місяці роботи на цій посаді не впоралася зі своїми обов’язками. Головний аргумент – керівник не має профільної освіти й досвіду роботи в теплоенергетичному секторі. Натомість на підприємстві є технічні працівники, які присвятили роботі тут усе життя.

Вислухавши і претензії, і пояснення Андрій Райкович пообіцяв колективу ініціювати перевірку фінансового стану ТЕЦ і посприяти в ліквідації зарплатної заборгованості:

– Я переконався, наскільки потужний і грамотний колектив працює в "Теплоенергетику". Дуже радий, що ми з вами провели конструктивний діалог. У вівторок на сесії міської ради перед депутатами я порушу питання заборгованості на вашому підприємстві. Обіцяю, що контролюватиму ситуацію, розберуся з фінансовою частиною та спробую з’ясувати, чому вона взагалі виникла. А через місяць дам вам деталізовані відповіді на складні системні питання, які вас турбують…

Уже цього тижня 14 грудня, Андрій Райкович на апаратній нараді дав доручення керівникові контрольної служби міської ради Тетяні Пільчік розпочати перевірку фінансово-господарської діяльності міського комунального підприємства "Теплоенергетик", а також зазначив:

– Стан справ на комунальному підприємстві абсолютно незадовільний, висококваліфіковані спеціалісти масово звільняються, для працівників не створено належних соціальних умов. У розпал опалювального сезону ніяк не можна допускати критичної ситуації на стратегічних для економіки міста підприємствах. Міська влада зробить усе можливе, щоб стабілізувати ситуацію, виплатити до новорічних свят заборгованість із заробітної плати. Але на цьому етапі використання кожної бюджетної копійки буде жорстко контролюватися, і такого більше не буде, щоб багатомільйонні дотації вливалися, як у пісок. А за результатами перевірки контрольною службою цільового використання коштів з міського бюджету буде зроблено відповідні висновки.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також