Так, нещодавно порушено кримінальну справу стосовно службових осіб новомиргородського відділення одного з комерційних банків, які, зловживаючи службовим становищем, без відома клієнтів, складали завідомо недостовірні документи на видачу з їхніх депозитних рахунків коштів, які привласнювали, – загалом на 113 тис. грн. та 4,7 тис. дол. США. Кримінальну справу розслідувано й направлено до суду.
Інший приклад. Службові особи кіровоградської філії комерційного банку, підробили довідки на анулювання органами ДАІ реєстрації транспортних засобів, які знаходилися в заставі банківської установи. Останню в такий спосіб позбавлено можливості задовольняти кредитні боргові претензії щодо цього заставного майна. Прокурор Ленінського району м. Кіровограда за цим фактом порушив кримінальну справу, яку розслідувано й передано до суду.
Клієнти, беручи кредити, теж нерідко зловживають довірою банків. Так, прокурор Новоукраїнського району порушив кримінальну справу стосовно голови фермерського господарства, який надав філії комерційного банку недостовірні дані про розмір отримуваних доходів, що стало підставою для видачі громадянину кредиту й передумовою його неповернення. Нині справа вже в суді.
Прокурор Олександрійського району в березні цього року порушив кримінальну справу стосовно директора приватного підприємства, який надав філії банку недостовірну інформацію про розмір своєї заробітної плати, на підставі чого отримав кредит, який не повернув і завдав фінансовій установі збитків на 133 тис. грн. Кримінальну справу вже розглядає суд.
Прокурор Ленінського району м. Кіровограда порушив кримінальну справу стосовно службових осіб товариства з обмеженою відповідальністю, які за підробленим документом (договором про поставку товару) одержали кредит на 1,4 млн. грн., але не повернули його. Справу розслідувано та направлено до суду.
Усього з початку року міжміськрайпрокурорами порушено 29 кримінальних справ за фактами злочинного ігнорування законодавства про банки та банківську діяльність, 23 з яких уже знаходяться в судах.