У найстарішій будівлі кіровоградської гімназії імені Тараса Шевченка добігає кінця реконструкція, розпочата торік улітку.
За кошти з державного та міського бюджетів майже завершено капітальний ремонт другого поверху, на першому ж будівельникам ще є до чого докласти рук.
Минулої п’ятниці із перебігом робіт у двоповерховому приміщенні гімназії, яке є пам’яткою архітектури, ознайомилися перший заступник міського голови Володимир Каніщев, заступник міського голови Вадим Дрига, начальник міського управління капітального будівництва Віктор Ксеніч та журналісти місцевих мас-медіа.
– Загалом, я задоволений тими змінами, що відбуваються в цій будівлі, – сказав Володимир Каніщев. – Підрядна організація змогла забезпечити високу якість ремонтних робіт, будівельники зберегли багато елементів конструкції цього старовинного приміщення – обкладені кахлями печі, орнаментовану дерев’яну раму з дверима, дерев’яні сходи на горище, металеві колони у приміщеннях першого поверху, бо цього вимагали від них органи захисту архітектурної спадщини. Переконаний, що приміщення гімназії стане зразком для всіх кіровоградських шкіл і що відкриття відремонтованого корпусу нетерпляче очікують як учні, так і викладачі. Реконструкція будівлі має завершитися наприкінці року, якщо цьому нічого не завадить, передусім, це стосується безперебійного надходження коштів…
На перший поверх старовинного будинку після завершення його реконструкції повернуться гуртківці гімназійного центру позашкільного виховання "Контакт" – там знаходяться класи для всіх видів гурткової роботи, зал для занять хореографією, пульт керування обігрівом будівлі, приміщення музею гімназії, а також музею розвитку освіти Кіровограда. На другому поверсі розмістяться адміністрація та психолог навчального закладу, там же тепер знаходиться простора актова зала. Оглянули посадовці міської ради з журналістами й приміщення на четвертому поверсі основного корпусу гімназії, де заплановано розмістити музей визволення Кіровоградщини, який нині перебуває в ЗОШ № 22 і має статус народного. Його перенесення пов’язане з тим, що на новому місці (у центрі Кіровограда) його зможе відвідувати набагато більше людей, аніж у школі в селищі Гірничому. Відкриття музею має відбутися до дня визволення Кіровограда – 8 січня.
Триває капітальний ремонт і в дитячому садочку №4 “Теремок”, що на вулиці Гоголя, 123.
Будівля, де розмістився дитячий заклад, – колишній особняк, зведений на початку 20-го століття, пам’ятка архітектури. Тому і вимоги до реконструкції споруди – відповідні. Зараз тут ремонтують покрівлю, крім того, планується відреставрувати фасад, щедро оздоблений ліпниною, іншими декоративними елементами. Від початку реконструкції садочок не припиняє роботу.
– Покрівля будівлі має два куполи, тож будівельникам потрібно було постаратись відтворити ці елементи у первозданному вигляді, – розповів Володимир Каніщев. – Один з них монтували безпосередньо на даху, а другий довелось встановлювати з допомогою будівельної техніки. Роботи фінансуються з бюджету розвитку міста, на них заплановано 260 тисяч гривень. Після того, як буде полагоджена покрівля, будівельники перейдуть до відновлення фасаду. Вже зараз встановлено риштування, проведено комплекс підготовчих робіт. Протягом місяця буде відновлено дах, а загалом, реконструкцію планується завершити до кінця року.
У місті є кілька таких об’єктів, які підлягають не просто ремонту, а повній реставрації. Крім цього дитячого садочка є ще один, №21, на вулиці Декабристів, 14, він також займає особняк побудови кінця 19 століття.