Багатонаціональна кіровоградська громада

Про реалізацію в Кіровограді завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, вирішення культурних й освітніх проблем національних меншин йшлося на нараді міського голови Олександра Саінсуса з керівниками виконавчих органів міської ради.

У Кіровограді, відзначив Олександр Саінсус, міська влада належним чином забезпечує права і свободи представників усіх національних меншин, як того вимагає Глава держави. Як повідомила начальник відділу з питань внутрішньої політики Надія Грищенко, в нашому місті нині є 19 громадських організацій національних меншин. Найбільш активні у вирішенні інтеграційних процесів – об’єднання поляків Кіровоградщини “Полонія” ім. Кароля Шимановського, Кіровоградський обласний німецький культурний центр “Розвиток”, Кіровоградська обласна організація “Об’єднання болгар ”Нашите хора", Кіровоградський обласний російський центр естетичного виховання та інші.

– Національні меншини у Кіровограді мають всі можливості для реалізації своїх прав на вивчення рідної мови в державних навчальних закладах або через національні культурні товариства, розвиток національних культурних традицій, відзначення національних свят, сповідання своєї релігії, задоволення потреб у літературі, мистецтві та засобах масової інформації, – наголосила Надія Грищенко. – У місті функціонують навчальні заклади з класами російською мовою викладання (ЗОШ №№ 6, 13, 19). Хоча багато представників національних менших прагнуть інтегруватись в україномовне середовище, тому віддають своїх дітей на навчання саме в класи з українською мовою викладання.

У місті працює приватне приватне навчально-виховне об’єднання “Дошкільний заклад – спеціалізована школа І – ІІІ ступенів ”Школа Ор-Авнер" з поглибленим вивченням івриту та англійської мови. У комунальному закладі “Педагогічний ліцей” викладається польська мова. Гурток польської мови працює і в Кіровоградському колегіумі. Є недільна школа з вивчення польської на базі костьолу римо-католицької церкви.

За інформацією Надії Грищенко, для задоволення культурних інтересів росіян, які проживають на території міста, виходять російськомовні періодичні видання. У місті поширюється видання Асоціації болгар в Україні болгарською мовою.

Також посадовиця підкреслила, що в обласному центрі створені умови для задоволення релігійних потреб національних меншин: діють три релігійні громади іудейського віросповідання, громади новоапостольської та римсько-католицької церков. Релігійні організації національних меншин толерантно ставляться до представників інших конфесій, беруть участь у суспільному житті Кіровограда.

Міська влада докладає максимум зусиль, щоб серед населення дотримувались принципи терпимості до чужого способу життя, звичаїв, вірувань, що є умовою стабільності та єдності громади. Зокрема міський голова Олександр Саінсус доручив керівникам структурних підрозділів міської ради провести в освітніх закладах профілактичну роботу із запобігання проявам ксенофобії, моніторити прояви насильства на міжнаціональному грунті, ліквідовувати у разі виявлення написи, що мають ознаки нетерпимості до представників інших національностей. Міліція ж, у свою чергу, має вчасно реагувати на такі прояви.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги