З настанням холодів постало питання облаштування в Кропивницькому пунктів обігріву. Передбачається, що цієї зими, якщо температура повітря знизиться до мінус 15 градусів і більше, буде відкрито 15 пунктів. Функціонуватимуть вони на базі міських лікарень, у приміщеннях ЖЕО та територіальних центрах надання соціальної допомоги Подільського та Фортечного районів обласного центру. За необхідності рятувальники Кропивницького розгорнуть стаціонарний намет для обігріву населення, як це вже робили у попередні роки.
Про це журналістам на прес-конференції повідомили начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко і директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олег Краснокутський.
– Досвід облаштування пунктів обігріву в нас є, – розповів Сергій Коваленко. – Кожен бажаючий в разі потреби може туди зайти та зігрітись гарячим чаєм. А от у стаціонарну палатку здебільшого сходяться люди без певного місця проживання, що і зрозуміло. Але вони не дотримуються дисципліни, намагаються вживати алкогольні напої, на зауваження не реагують – звикли ж вести асоціальний спосіб життя. Більше того, коли їм пропонують поїхати у лікарню для обстеження, не хочуть це робити. З такими людьми постійно проводиться профілактична робота, і в разі потреби їх везуть каретою “швидкої допомоги” до лікарні.
Сергій Коваленко розповів про останній випадок: до рятувальників звернулась жінка, яка “мандрувала” Україною. З першого погляду на неї було зрозуміло, що вона потребує невідкладної медичної допомоги. Вона ж категорично відмовлялась їхати в лікарню. І лише після тривалих вмовлянь, взявши її, так би мовити, за руку, вдалося доставити до медзакладу. А ще був випадок, коли працівники ДСНС, які чергували у наметі, заразились туберкульозом від бомжів з відкритою формою цієї хвороби.
Олег Краснокутський повідомив, що всі сім’ї, які потрапили у скрутні життєві обставини, перебувають на обліку в центрі соціальних служб. Обстежується їхнє житло, в разі потреби такі родини забезпечуються дровами. Робота із такими сім’ями, а також допомога особам без певного місця проживання є одним із завдань соціального патруля, робота якого активізується з настанням холодів.
Оксана ВЕРСТЮК