Надто часто хтось розраховує на “авось”
31 жовтня на розі вулиць Юрія Коваленка та Космонавта Попова в Кропивницькому внаслідок ремонтних робіт, які проводили тепловики ДП “Кіровоградтепло”, був пошкоджений газопровід. Через це без газопостачання залишилось майже 10 тисяч абонентів – мешканці 101-го та 102-го мікрорайонів міста, сіл Соколівського, Черняхівки, Новопетрівки Кіровоградського району.
З приводу негайної ліквідації наслідків аварії та якнайшвидшої подачі газу в оселі кропивничан міський голова Андрій Райкович першого листопада скликав термінову нараду за участі секретаря міської ради Андрія Табалова, заступників міського голови Олександра Мосіна і Наталії Дзюби, голови ПАТ “Кіровоградгаз” Олександра Гладкого, заступника директора ДП “Кіровоградтепло” Анатолія Тарана, заступника начальника міського відділу поліції Сергія Сухопара, начальника міськрайонного відділу УДСНС Валерія Жиліна та керівників виконавчих органів міської ради.
– Ліквідувати аварійну ситуацію на мережі газопроводу середнього тиску слід у найкоротші терміни, а у житлові будинки і об’єкти соціально-культурної інфраструктури – відновити газопостачання, – наголосив Андрій Райкович. – Для цього мають бути задіяні всі резерви профільних служб, адже люди не можуть залишатись без тепла та газу холодної пори.
Як повідомив керівник ПАТ “Кіровоградгаз”, першого листопада вже о сьомій ранку розпочато ремонтно-відновлювальні роботи на пошкодженій ділянці газопроводу.
Міський голова висловив занепокоєння повільною роботою газівників:
– Ми добре усвідомлюємо, що маємо справу з газом, а це підвищений рівень небезпеки. Але не може порив трубопроводу діаметром 50 міліметрів залишити без газопостачання півміста і три населених пункти. Необхідно передбачати обвідні резервні газопроводи.
Крім того, міський голова доручив управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради провести спеціалізовані навчання з особовим складом для отримання навичок оперативних дій у подібних ситуаціях.
Начальник спецінспекції міста Андрій Максюта звернув увагу учасників наради на той факт, що земляні роботи фахівцями ДП “Кіровоградтепло” проводилися без відповідного дозволу спецінспекції.
Також Андрій Райкович звернувся до правоохоронних органів з проханням провести ретельне розслідування надзвичайної події.
– А служба охорони праці має досконало перевірити порядок виконання робіт на підприємстві, – додав очільник міста. – Надто часто хтось розраховує на “авось”, тому і маємо чимало аварій.
Андрій Табалов поінформував, що поспілкується із депутатом міської ради на цьому окрузі та визначить, яка саме допомога потрібна працівникам ремонтної бригади і людям у мікрорайоні.
Окреме доручення від міського голови отримало керівництво Фортечної районної ради. Зокрема, працівники територіального центру мають обійти всі помешкання, де проживають старики та інваліди, принести чай, допомогти їм у вирішенні інших побутових проблем, пов’язаних з аварією.
* * *
До кінця робочого дня першого листопада керівництво міста тримало на постійному контролі хід ліквідації аварійної ситуації на газопроводі середнього тиску. Як повідомила журналістам заступник головного інженера ВАТ “Кіровоградгаз” Ірина Бородько, заміна ділянки пошкодженого газопроводу на 11-у годину вже завершена.
– Зараз виконуються підготовчі роботи до пуску газу, – зазначила фахівець. – Оскільки на вводах у будинки через аварію були перекриті усі крани, тепер їх треба відкрити, а також необхідно перевірити кожен під’їзд та випробувати кожен стояк, щоб не було витоків газу.
Секретар міської ради Андрій Табалов, який виїздив на місце ліквідації наслідків аварії, відзначив, що хоч труба була швидко полагоджена, але більше часу піде на відновлення подачі газу до квартир.
– Тут головну роль відіграє людський фактор, – підкреслив Андрій Табалов. – Чи всі погодяться швидко впускати працівників “Кіровоградгазу” у свої домівки, щоб виключити витік газу, чи всі будуть вдома під час підключення? Важливо ефективно організувати систему оповіщення у мікрорайонах.
Андрій Табалов також додав, що керівництво ЖЕО буде співпрацювати та проводити роботу з мешканцями багатоповерхівок, щоб пришвидшити підключення.
– Ми не будемо зараз шукати винних, оскільки є деякі питання до керівництва ВАТ “Кіровоградгаз” щодо того, чому їхня труба не була позначена певним чином, чому вона не була захищена гільзою, – зазначив Андрій Табалов. – Мешканців мікрорайонів і трьох сіл, що залишились без газу, ці питання мало хвилюють. Людям необхідно якнайшвидше відновити подачу газу до їхніх домівок. Тому хочу наголосити, що міський голова, я і депутат даного округу Михайло Бєжан тримаємо ситуацію під контролем, і сподіваюсь, що прогнози “Кіровоградгазу” справдяться та до вечора багатоповерхівки почнуть підключати до газопостачання.
А вже увечері на місці аварії побував міський голова Андрій Райкович. Він перевірив, як газовики дотримують свого слова. Спеціалісти ВАТ «Кіровоградгаз» поінформували очільника міста, що станом на 17.00 всі необхідні ремонтні роботи на газопроводі вже завершили. У четвер, з восьмої години ранку, газопостачання на 101-му та 102-му мікрорайонах почали відновлювати.