Ще й підписи підробили?
Київ Беружону настільки сподобався, що вирішив обзавестися тут житлом. І вклав свої кровні в будівництво квартири площею 430 квадратних метрів у центрі Києва.
А одного разу Крістіан Беружон виявив у дверях своїх київських апартаментів новий замок. З’ясувалося, що цю квартиру вже використовує як офісне приміщення один його київський знайомий Т. Ось що пише про це журналіст Анатолій Шарій на сайті "Обозреватель".
Засмучений француз поїхав на батьківщину, доручивши представляти свої інтереси тещі. Потім були суди. Так, наприкінці 2008 року до одного із столичних райсудів надійшла позовна заява місцевого жителя з вимогою до Беружона укласти договір купівлі–продажу згадуваної вище квартири. До заяви додавалася розписка, згідно з якою Крістіан Беружон винен позивачеві не багато не мало – мільйон доларів США. З метою забезпечення цього позову суд наклав арешт на спірну нерухомість. Утім, цей позов було залишено без розгляду через те, що чоловік, якому француз нібито заборгував мільйон доларів, як крізь землю провалився. Згодом було знято арешт із спірної квартири.
Та на цьому українські проблеми французького гонщика не закінчилися. Згодом виявилося, що на його все ті ж багатостраждальні апартаменти претендує ще й столична жителька С. Мовляв, француз узяв у неї 2 мільйони 370 тисяч доларів США як оплату за нерухомість і підступно не виконав обіцянку укласти договір купівлі–продажу. В справі фігурувала розписка, нотаріально не завірена. Сама С. жодного разу не прийшла до суду підтримувати свій позов, а від імені Беружона у суді виступав чоловік, не знайомий тещі Беружона. Якщо вірити останній, Крістіан нікому в Україні, крім неї, не доручав представляти свої інтереси. Та, незважаючи на все це, суд задовольнив позов С. і зобов’язав Беружона віддати їй спірну квартиру.
Доводячи неспроможність цього судового рішення, згадуваний вище автор на сайті "Обозреватель" посилається на висновок Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС, згідно з яким нібито виконані Беружоном підписи на паперах, що подавалися до суду, не мають нічого спільного з його справжнім автографом, надісланим зі Швейцарії.
"Справа Беружона". Кіровоградський слід
А тим часом квартиру тричі продали. Одного разу – за рішенням третейського судді з Кіровоградщини. Це сталося в часи, коли до повноважень третейських судів (недержавних незалежних органів розв’язання спорів, створюваних самими ж сторонами цих спорів) ще належало право вирішувати питання, пов’язані із відчуженням нерухомості. (У березні 2009 року, після численних скандалів, викликаних аферами у цій сфері, законодавець відібрав у третейських судів право вирішувати спори за об’єкти нерухомості й земельні ділянки.)
Редакції "Вечірньої газети" не вдалося з’ясувати, хто саме з юристів Кіровоградщини, котрі займаються третейським судочинством, причетний до відчуження скандально відомих апартаментів. Не назвала його й газета "Закон & Бізнес", повідомивши нещодавно про те, що у провадженні Вищої кваліфікаційної комісії суддів знаходиться скарга громадянина Франції Крістіана Беружона на рішення третейського суду.
А от прізвище працівника державного суду, також нібито причетного до відчуження тієї квартири, назвала (стаття Марини Закаблук "Справи за сімома замками", "З&Б" від 18 березня 2011 року). Це – Сергій Куковенков, який працює суддею Олександрійського міськрайсуду.
Про його стосунок до "справи Крістіана Беружона" згадується у зв’язку із засіданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів, на якому недавно розглядалося питання про надання Куковенкову рекомендації на обрання суддею безстроково.
"Коли ВККС перейшла до розгляду матеріалів щодо С.Куковенкова з Олександрійського міськрайсуду Кіровоградської області, то з’ясувалося: щодо кандидата розглядалося чимало "дисциплінарок", – пише "З&Б". – Як повідомила член комісії Лідія Горбачова, рішеннями Кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Дніпропетровського апеляційного округу від 17.10.2008 та від 24.04.2009 до законника були застосовані дисциплінарні стягнення у вигляді догани. 24 вересня того ж року було два рішення кваліфкомісії. За поданням голови Ради суддів загальних судів Кіровоградської області Костянтина Зубка про притягнення до дисциплінарної відповідальності С.Куковенкову оголошено догану, а також рекомендовано Вищій раді юстиції вирішити питання стосовно внесення подання про звільнення законника з посади за грубе порушення вимог закону та присяги.
"Цього ж дня прийнято рішення, яким застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді пониження кваліфкласу з IV до V. 19 листопада теж була догана і рекомендація Вищої ради юстиції", — зауважила Л.Горбачова. Рішення кваліфкомісії С.Куковенков оскаржував до Ради. До того ж, за словами Горбачової, 16 березня до ВККС надійшла телеграма від в.о. голови суду, в якому працює С.Куковенков. Керівник просить зупинити розгляд питання про призначення С.Куковенкова безстроково. Повідомляється, що в грудні минулого року в.о.голови ініціював клопотання про порушення щодо судді дисциплінарного провадження за порушення присяги. У телеграмі йдеться про те, що прокуратура м.Олександрії Кіровоградської області ініціювала таке клопотання за порушення С.Куковенковим законодавства при розгляді справ, пов’язаних з об’єктами нерухомості та земельними ділянками.
До того ж у провадженні М.Мельника (члена ВККС. – "ВГ") перебуває скарга громадянина Франції Крістіана Беружона в справі про визнання недійсним рішення третейського суду. На запит члена комісії направлено додаткові матеріали, з яких убачається, що суддя видав виконавчий лист за рішенням третейського суду, однак заява про видачу такого документа на розгляд до Олександрійського міськрайсуду не надходила. С.Куковенков пояснив, що не видавав виконавчого листа, а прізвище Беружон у реєстраційних списках справ не згадується".
Завершуючи розповідь про те засідання, "З&Б" повідомила, що члени ВККС вирішили дочекатися остаточних результатів перевірки діяльності Куковенкова – тоді й буде вирішено, рекомендувати Верховній Раді обрати його суддею безстроково чи ні. Якщо Сергію Володимировичу не дадуть "путівку" в судді "довічно", через кілька місяців він не зможе займатися правосуддям – у червні закінчується термін його п’ятирічних повноважень.