12 сiчня секретaр мiської рaди Кропивницького Aндрiй Тaбaлов звiтувaв про свою роботу нa посaдi у 2017 роцi. Розпочав він звіт дещо нестандартно – із демонстрації сюжету, знятого телевізійниками з приводу того, як кропивничани уявляють сферу діяльності секретаря міської ради.
Як з’ясувалося, лише дехто розуміє, які саме обов’язки покладено на секретаря міської ради. Більшість чекає від нього розв’язань проблем, пов’язаних із роботою громадського транспорту, ремонтами й таке інше. Хоча насправді основне завдання секретаря міської ради – це організація роботи депутатів, забезпечення зв’язків із громадськістю, ЗМІ, політичними партіями. Однак, за словами Андрія Табалова, не так уже й важливо – хто за що відповідає.
– Ми всі працюємо в одній команді, заради спільного результату – вирішити нагальні проблеми громади, – підкреслив Андрій Табалов. – Тож будь-яке питання, яке порушують кропивничани, для нас є ключовим.
Про організацію роботи депутатів
За звітний період, повідомив Андрій Табалов, відбулися 17 засідань сесій міської ради, на яких прийнято 645 рішень.
– Я вважаю, це непоганий результат. Хоча можно було б спрацювати й ефективніше, особливо під час розгляду питань, що стосуються регулювання земельних відносин, – зазначив секретар міської ради. – Адже сотні мешканців міста довгий час чекають на їх прийняття. Проте діяльність ради, я вважаю, за рік стала відкритішою, публічнішою і прозорішою.
У 2017 році шість постійних депутатських комісій провели 158 засідань, на яких розглянуто 1353 питання і підготовлено 153 доручення для виконавчих органів міської ради.
Серед знакових подій минулого року Андрій Табалов назвав консолідацію депутатів навколо підготовки і прийняття міського бюджету на 2018-ий рік, комплексне опрацювання галузевих програм соціально-економічного розвитку Кропивницького, ефективну оптимізацію діяльності мереж освіти і охорони здоров’я обласного центру, розробку та впровадження програми «Безпечне місто».
Про дні депутата
Нагальні для міста проблеми розглядалися на днях депутата, яких у 2017-му році було проведено вісім.
– Є заздалегідь розроблений план тем для днів депутата. Але я виступив з ініціативою розглядати позапланово й ті теми, які актуальні на сьогоднішній день. Одна із них – безпритульнi твaрини. Є складності, адже наше законодавство інтегроване в європейське, ми не маємо права знищувати бродячих собак – можемо лише стерилізувати їх і відпускати в природнє середовище. Ще одна актуальна тема – розвиток ОСББ. Є програма, яка передбачає заохочення об’єднань, однак, вона недосконала, слід, на мою думку, фінансово підсилити їх підтримку. Також на днях депутата розглядалися теми перевезень пасажирів, пошкодження газопроводу на 101-му мікрорайоні та інші.
Про громадський бюджет та петиції
Міська влада почала активніше співпрацювати із громадськістю. Вперше з ініціативи депутатів міської ради стартував проект «Громадський бюджет». На думку Андрія Табалова, досвід успішний: його вивчають і мають бажання перейняти інші міста України. У 2018 році проект отримав своє продовження, а його бюджет зріс більш ніж удвічі і складає нині 7 мільйонів гривень.
За минулий рік надійшли десять петицій на адресу міського голови. Необхідну кількість голосів для розгляду набрали шість. Загалом, такий механізм, підкреслив секретар міської ради, – теж ознака прозорої діяльності влади, більш тісної її співпраці із громадою.
Про новації
Усі засідання постійних депутатських комісій, у тому числі і з земельних питань з ініціативи секретаря міської ради тепер можна відстежувати в режимі онлайн.
Депутати звітують на округах за участі фахівців підрозділів виконавчих органів міської ради, які можуть відразу відповісти на запитання мешканців, отримують відповідні доручення.
Секретар міської ради також висловив сподівання, що розроблений і підготовлений під його орудою в електронній формі план діяльності міської ради на 2018 рік сприятиме об’єднанню всіх депутатів міської ради навколо інтересів територіальної громади і буде зручним у практичному користуванні.
Про позитивний
імідж міста
Звернув увагу секретар міської ради і на особливості висвітлення діяльності міської ради в ЗМІ.
Він, зокрема, закликав журналістів максимально сприяти створенню позитивного іміджу Кропивницького. Адже негативні акценти у висвітленні інформації про місто, навіть заголовок публікації, можуть злякати потенційних інвесторів, туристів.
– Будь-яке місто прагне, щоб його імідж був привабливий, – наголосив Андрій Табалов. – Чимало обласних центрів витрачають на це немалі кошти. І це – не піар міської влади: люди мають знати все про її діяльність, про плани і перспективи. У нас є чудові пам’ятки архітектури, туристичні маршрути. І про це теж слід розповідати мешканцям і гостям міста. Якщо ми станемо справжніми патріотами, не будемо ганятися за політичними дивідендами, місто розвиватиметься стрімкіше, а добробут його мешканців зростатиме.
Олена ВЕЛИКА