На цьому міський голова наголосив у понеділок на апаратній нараді.
– Через те, що до цієї проблеми роками ставилися безвідповідально, що була відсутня стратегія розвитку опалення міста, були допущені серйозні перекоси, – підкреслив Андрій Райкович. – Система теплозабезпечення розбалансована, є багатоповерхові будинки, де на централізованному опаленні залишилися дві-три квартири. Всього таких – 240. Постала проблема – як тепер подавати тепло в ці оселі. Міська влада, звичайно, не залишить цих людей напризволяще. Разом із тепловиками, профільною депутатською комісією ми повинні розробити організаційні, фінансові заходи, які дозволять перевести цих людей на індивідуальне опалення. Є програма часткової компенсації встановлення електричних приладів опалення для малозабезпечених родин, можливе надання допомоги з міського бюджету.
Паралельно маємо займатися модернізацією теплових підприємств, реконструкцією їх потужностей для зменшення обсягів споживання газу.
Разом із тим, хочу застерегти всіх з приводу теми надання дозволів на відключення від централізованої системи опалення всіх без винятку. Дехто на ній спекулює, називаючи це надважливим соціальним питанням. Але насправді це – звичайний політичний піар. У минулі роки вже таке робилося, і бачите, до чого догосподарювалися. Тепер постала проблема, як подавати тепло тим, хто не захотів відмовлятися від централізованого опалення, а люди ж мають на це право. Надавати їм зараз допомогу на встановлення приладів опалення – так це виходить несправедливо до тих, хто, у свій час зробив це за свій кошт. Та головне – розбалансована вся система, у будинках не опалюються підвальні приміщення, горіща, під’їзди, тягар оплати послуг більше лягає на тих, хто залишився на централізованому опаленні.
Тож наше основне завдання зараз – негайно розпочати розробку стратегії розвитку теплостачання в місті на основі даних науковців, експертів, фахівців у цій сфері. Це завдання неможливо виконати швидко, али ми поступово його вирішуватимемо.