Нагадаємо, що сказ – це гостре вірусне захворювання всіх теплокровних тварин, яке характеризується ураженням центральної нервової системи, нападами крайнього нервового збудження і розвитком паралічів. Для людини, яка заразилася сказом і якій вчасно не зробили щеплення, це захворювання смертельне.
Збільшення кількості безпритульних тварин спричиняє поширення природного осередку інфекції з дикої природи на населені пункти. І якщо домашні собаки і коти не щеплені, вони можуть заразитися від бродячих тварин сказом і передати вірус людям. До слова, лише за перший квартал 2010 року в Кіровограді зареєстровано 147 звернень з приводу укусів тваринами людей, серед потерпілих – 111 дітей.
Останніми роками управління ветеринарної медицини в місті Кіровограді приділяє особливу увагу щепленням домашніх тварин від сказу. Так, за 2009 рік було щеплено 8460 собак та 1135 котів, за шість місяців 2010 року – 1559 собак та 140 котів.
Варто зауважити, що, на жаль, не всі громадяни погоджуються, аби їхнім домашнім улюбленцям ветеринарні фахівці зробили щеплення. Хоча останні докладають усіх зусиль для того, аби переконати їх у необхідності цього.
– Ми проводимо роз’яснювальну роботу серед населення, ця тема висвітлюється у засобах масової інформації, – каже Ігор Попов. – Однак, на жаль, відсутня допомога інших зацікавлених служб – тієї ж громадської організації "БІМ". Деякі власники тварин не просто відмовляються від щеплень, ще й ображають ветеринарних лікарів, погрожують їм… І все ж ми сподіваємося, що здоровий глузд візьме гору й жителів Кіровограда вдасться переконати в необхідності щеплень їхніх домашніх улюбленців. Не треба наражати на небезпеку себе та інших.
Ігор Попов нагадав, що, відповідно до ст. 37 п. 7 Закону України "Про ветеринарну медицину", особи, які утримують тварин, повинні доставляти їх у визначене місце або забезпечити належні умови за місцем утримання для проведення ветеринарного огляду, діагностичних профілактично-лікувальних обробок, включаючи дослідження і щеплення. У разі необхідності вони мають забезпечувати надійну фіксацію тварини при проведенні маніпуляцій, транспортування (доставку) відібраних зразків тканин, крові та інших матеріалів для діагностичних аналізів. У разі ухилення від проведення планових, обов’язкових щеплень власники тварин притягуються до адміністративної відповідальності.
Якщо у вас є якісь запитання з приводу проведення щеплень, можете звертатися до Кіровоградської міської державної лікарні ветеринарної медицини (вулиця Преображенська, 94 б, телефон 22-08-96) або до її структурних підрозділів: Кіровоградська дільнична державна лікарня ветеринарної медицини Ленінського району (вулиця 40 років Перемоги, 6, телефон 24-39-50), Кіровоградська дільнична державна лікарня ветеринарної медицини Кіровського району (вул. Мінська, 151, телефон 36-91-19), Кіровоградський пункт державної ветеринарної медицини селища Нового (вулиця Металургів, 5-а, телефон 0507602834).