Зробімо їхнє життя легшим
Нині в Кіровограді за кошти з міського бюджету триває реалізація програми соціального захисту та соціальної підтримки окремих категорій населення на 2011 рік. Основними її напрямками є надання соціальної допомоги малозабезпеченим верствам населення (зокрема й інвалідам), підтримка міських громадських організацій ветеранів та інвалідів, надання місцевої пільги окремим категоріям громадян зі сплати за житлово-комунальні послуги та послуги зв’язку. До міжнародних днів інвалідів, глухих, сліпих люди з обмеженими фізичними можливостями щороку отримують з міської скарбниці грошову допомогу.
Про виконання протокольних доручень за результатами спільного засідання обласного та міського комітетів розповіли начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Олександр Головченко і начальник управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення міської ради Тетяна Бєлова. Йшлося про створені пандуси в установах та інших приміщеннях для 287-ми інвалідів-візочників Кіровограда, з’їзди з тротуарів на перехрестях, звукові світлофори, кнопки виклику працівників торговельних закладів, державних установ, аптек тощо. Представники громадських організацій інвалідів подякували за зроблене, але вказали на невиконане або виконане абияк. Наприклад, на непристосований для користування пандус третьої поліклініки, незручні з’їзди на вулиці Карла Маркса та їх відсутність на левовій частині перехресть міста.
Хоча в Кіровограді при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кіровського району є соціальне таксі, яке перевозить людей з обмеженими фізичними можливостями, але його послугами протягом року скористалося лише 144 неповносправні громадяни. Чому ж так мало? А тому, що центр не має на більшу кількість поїздок грошей на бензин. На засіданні вирішили, що соціальне таксі перевозитиме інвалідів не лише Кіровського, а й Ленінського районів, а кошти на бензин тепер надходитимуть з обох терцентрів.
Начальник відділу соціальної підтримки населення міської ради Юлія Вовк розповіла про створення «Путівника доступності Кіровограда», в якому будуть адреси та світлини всіх установ, обладнаних кнопками виклику, пандусами, там вкажуть місцезнаходження світлофорів зі звуковим супроводом, перехресть зі з’їздами. Також до довідника увійдуть, за пропозицією присутніх на засіданні, перелік транспортних маршрутів, котрими можуть скористатися інваліди-візочники, та номер телефону, за яким можна замовити соціальне таксі.
Учасники засідання схвалили план роботи міського комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на 2012 рік. Підбиваючи підсумки засідання, Василь Дзядух доручив Олександрові Головченку, Тетяні Бєловій і надалі працювати над поліпшенням умов життя інвалідів, а також закликав робити це щоденно й системно. Міська влада, зазначив він, звернеться з листом до банків, лікарень, крамниць з вимогою створити належні умови для доступу до них інвалідів. Продовжить влада і надалі поетапно встановлювати звукові світлофори та з’їзди на перехрестях.