Змістовна розмова з ветеранами

Питання соціального захисту, медицини, освіти, транспортного обслуговування та багато інших стали предметом розмови членів міської ветеранської організації з міським головою Андрієм Райковичем. Предметно та конструктивно поспілкувався він із старшим поколінням кіровоградців, зазначивши, що сподівається на їхню підтримку у вирішенні численних міських проблем.
Учасники зустрічі мали можливість поставити міському голові ряд запитань. Зокрема, їх цікавило, чому товари, які реалізовуються у магазинах за соціальною карткою коштують більше ніж в популярних супермаркетах? Андрій Райкович розповів, що соціальну картку в Кіровограді нині отримали понад 20 тисяч містян. Спеціалісти управління по сприянню розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення міської ради постійно моніторять ціни та асортимент товару. Але вони не можуть впливати на цінову політику потужних торговельних мереж. До того ж, товари, які реалізуються за соціальною карткою, здебільшого, вищого ґатунку, а не першого, як в супермаркетах. Відповідно й ціна на них дещо вища. Але, якщо людина купує повний пакет соціальних товарів, то може зекономити близько 50 гривень. Звичайно, не такі вже й великі гроші, але для пенсіонерів – відчутна підтримка.
Ще одне питання, яке постійно турбує людей похилого віку – медицична допомога. Міський голова повідомив, що на виконання програми "Здорове місто" у міському бюджеті передбачено понад п’ять мільйонів гривень.
– Ми плануємо суттєво покращити фінансове забезпечення медичної галузі, – наголосив Андрій Райкович. – Окрім виділених коштів для безплатного медогляду пільгових категорії населення, вакцинації дітей, ліків за пільговими рецептами, медичної підтримки учасників АТО, плануємо розпочати створення інсультного центру на базі лікарні швидкої медичної допомоги та перинатального центру ІІ рівня медичної допомоги на базі пологового будинку № 1. У центральній міській лікарні вже відкрили паліативне відділення та запустили першу чергу дитячого інфекційного відділення. На черзі – ремонти другої черги "інфекції" та рентгенкабінету. В найближчих планах – створення у місті реабілітаційного центру для ветеранів війни, учасників АТО, чорнобильців та інших категорій населення. Триває ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини на вулиці Генерала Жадова.
В питаннях ЖКГ, відзначив міський голова, теж виконується чимало важливих проектів:
– Я щодня об’їжджаю різні мікрорайони міста. Таке враження, що 80 відсотків території Кіровограда взагалі не ремонтувались з часів СРСР. Тому, за кілька місяців і з тим ресурсом, що має місто, відремонтувати все і одразу не можливо. В цьому році ми запланували відремонтувати 80 вулиць. І почали крок за кроком виконувати ремонти.
Заплановано також облаштування 13 світлофорів, ремонт 80 ліфтів (64 вже зробили).
Поінформував міський голова також про хід реалізації програми "Світле місто", регулювання чисельності безпритульних собак, та роботу громадського транспорту.
Нині в планах міських посадовців закупити нові тролейбуси для створеного комунального підприємства "Електротранс", аби пільгові категорії громадян могли комфортно пересуватись містом. Для здійснення такої масштабної покупки у міському бюджеті було акумульовано значні кошти. Тепер депутати на черговій сесії міської ради мають дати "добро" для реалізації цього проекту. До того ж, заступник міського голови Олександр Мосін вже побував на Дніпропетровькому заводі, який виробляє комфортабельні тролейбуси. Вартість однієї машини 4 – 4,5 мільйони гривень, що заначно дешевше ніж у львівських виробників. У планах закупити 20 тролейбусів, але остаточне слово за депутатами міської ради.
Також ветерани мали можливість задати ще низку запитань начальникам структурних підрозділів міської ради.
А ще вони вислухали докладну інформацію фахівців стосовно призначення субсидій, користування пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг, нарахування пенсій тощо та отримати відповіді на хвилюючі їх питання.

Читайте також