Жінка: рівні права на ринку праці

У ході засідання зазначалося, що питання ґендерної рівності посідає важливе місце у забезпечені розвитку здорового суспільства та знаходиться в центрі економічного та соціального прогресу.

Зокрема М. Родіонова наголосила, що за останні 15 років відмічені позитивні тенденції у досягненні ґендерної рівності. Однак залишається значною нерівність між чоловіками і жінками на ринку праці: жінки не користуються тими перевагами, які мають чоловіки. По-перше, жінкам, які бажають працювати, важче знайти роботу, ніж чоловікам. По-друге, навіть знайшовши роботу, жінки отримують нижчу заробітну плату та інші виплати, ніж їх колеги чоловіки на тих же посадах. Жінки, як і раніше, змушені погоджуватися на низькооплачувану роботу, через відсутність інших пропозицій або щоб поєднувати професійну діяльність із сімейними обов'язками. Чоловіки ж з подібними труднощами не стикаються.

Також йшлося про те, що нерівність перешкоджає жінкам скористатися можливостями, які роблять їх більш стійкими у кризових ситуаціях. Часто їм бракує необхідних знань та навичок задля подолання психологічних перешкод самореалізації, що пов'язані з віковим розвитком, індивідуальними особливостями, рольовими стереотипами, життєвими умовами тощо.
Надійним помічником жінок у напрямку їх самореалізації стала служба зайнятості, яка надає адресні соціальні послуги тим безробітним, що звертаються за допомогою у працевлаштуванні. Значна увага приділяється підвищенню конкурентоспроможності представниць цієї категорії населення шляхом професійного навчання. Як приклад, присутні колишні безробітні, а нині успішні працівниці ПП "Каспер", розповіли про допомогу служби зайнятості щодо їх працевлаштування на цьому підприємстві.

За словами присутніх, сьогодні необхідно спрямовувати спільні зусилля влади, громадськості, служби зайнятості, щоб пристосовувати ринок праці до принципів ґендерної рівності, враховуючи унікальні цінності та проблеми як жінок, так і чоловіків.

Ольга Кизименко

Читайте також