За останні роки спостерігаються позитивні тенденції у досягненні ґендерної рівності. Наприклад, підвищення економічної активності жінок порівняно з чоловіками. Однак залишається значною нерівність між ними на ринку праці: жінки не мають тих переваг, що мають чоловіки. По-перше, жінкам, які бажають працювати, важче знайти роботу, ніж чоловікам. По-друге, навіть знайшовши роботу, жінки отримують нижчу заробітну плату та інші виплати, ніж їхні колеги чоловіки на тих же посадах. Жінки, як і раніше, змушені погоджуватися на низькооплачувану роботу через відсутність інших пропозицій або щоб поєднувати професійну діяльність із сімейними обов’язками. Чоловіки ж з подібними труднощами не стикаються.
Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості проводить роботу щодо забезпечення гендерної рівності жінок у суспільстві, включення їх у професійну сферу та досягнення вагомого соціального статусу.
Так, служба зайнятості надає інформаційні та консультаційні послуги, сприяє у працевлаштуванні, в тому числі на новостворені робочі місця, організовує громадські роботи, направляє на професійне навчання на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві.
У січні – червні 2013 року на обліку в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості перебували 3230 жінок. За сприяння служби зайнятості працевлаштована кожна п’ята з них, 350 жінок були направлені на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації.
Разом з цим служба зайнятості надає психологічну підтримку безробітним жінкам, проводить різноманітні заходи за участі своїх соціальних партнерів у т.ч. роботодавців, представників громадських організацій та ін. Охочі мають можливість отримати інформацію щодо конституційних прав жінок на ринку праці, про методи захисту фізичного та психологічного здоров’я під час виконання професійних обов’язків, сприяння особистісному зростанню жінок, формуванню їхньої активної життєвої позиції, розширенню спектра методів пошуку роботи та підвищення конкурентоспроможності жінок на ринку праці тощо.
Також у центрі організовуються семінари, які відповідають індивідуальним потребам різних категорій клієнтів залежно від досвіду роботи, рівня освіти, вікових характеристик, життєвої ситуації. Особлива увага приділяється тим категоріям клієнтів, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. Зокрема, жінок залучають до проведення семінарів "Жінка на ринку праці", для чоловіків проводяться семінари з ґендерних питань. Під час таких занять учасники аналізують попит та пропозицію на робочу силу, оволодівають навичками пошуку роботи та самопрезентації.