Зарплата – для бюджетників, житло – для учасників АТО та допомога – для хворих

Ряд важливих для територіальної громади рішень ухвалили на сесійному засіданні минулої п’ятниці депутати міської ради Кропивницького. Правда, розпочалося воно з інциденту.
У сесійній залі якийсь молодик ударив депутата міської ради Олександра Артюха. Сутичку припинили інші депутати і викликали поліцію.
У кулуарах депутати розмірковували, що побиття Олександра Артюха пов’язане з його голосуваннями, неузгодженими з позицією фракції партії “Самопоміч”, в лавах якої він перебував.
Міський голова Андрій Райкович, а також ряд депутатів міської ради заявили про неприпустимість такої поведінки у сесійній залі, засудили застосування сили по відношенню до свого колеги.
Додаткові кошти
на лікування тяжкохворих
Далі депутати перейшли до розгляду депутатських запитів. Їх за міжсесійний період надійшло 86. В основному стосувались вони надання матеріальної допомоги на лікування, був і запит депутатів Андрія Кролевця та Сергія Кріпака про відзначення у 2017-му році ювілею відомого місцевого фотографа Василя Ковпака та встановлення меморіальної дошки на його честь. Ці запити були підтримані. А ось колективний запит від депутатів фракцій партій “Батьківщина”, “Самопоміч”, “Свобода”, УКРОП", Радикальної партії щодо впровадження системи “PROZORRO” у закупівлях, що проводяться виконавчими органами міської ради, не підтримали. У запиті йшлося про те, що дану систему потрібно якнайшвидше запроваджувати і проводити через неї закупівлі, починаючи вже від 30 тисяч гривень. На це начальник юридичного управління міської ради Марина Смаглюк повідомила, що закон про держзакупівлі й так прийнятий до виконання, тому не потребує додаткових рішень міської ради.
Також депутат Олександр Цертій нагадав про інші свої запити, які були внесені раніше і які стосувались запровадження GPS-навігації у громадському транспорті та встановлення табличок із новими назвами вулиць за кошт міського бюджету. Депутат вимагає звітів від управлінь про те, що зроблено для їх виконання.
Пізніше, на апаратній нараді у понеділок, Андрій Райкович дав доручення всім управлінням та відділам перевірити, які депутатські запити у них є на контролі й негайно дати на них відповіді, у тому числі – і щодо ситуації із запровадженням GPS-навігації. Разом з тим, Андрій Райкович зазначив, що юридичне управління має дати визначення, що є депутатським запитом, а що – ні. Адже є запити, що передбачають виділення з міського бюджету 10-20 мільйонів гривень. Навряд чи це можна вважати просто запитами – скоріше, йдеться про розробку окремих програм або внесення пропозицій до вже існуючих.
На сесії депутати передбачили додатково 519 тисяч гривень на допомогу 113 тяжкохворим мешканцям міста.
Медики й освітяни
зарплату отримають вчасно
Завдяки вчасно прийнятим змінам до міського бюджету на 2016 рік працівники галузей охорони здоров’я та освіти у Кропивницькому заробітну плату отримають вчасно. Відповідно до прийнятого рішення, дохідна частина бюджету міста збільшена на 4 мільйони гривень, з яких 1,65 мільйона будуть використанні на оплату праці медичних працівників. Державна субвенція на охорону здоров’я повністю не покриває потреби галузі, тож резерви доводиться шукати у міській скарбниці.
У сфері освіти дошкільні заклади поділилися коштами із загальноосвітніми. 2,5 мільйона гривень будуть перерозподілені в межах бюджетних призначень на виплату зарплати працівникам освіти. Додаткові кошти у сумі 193, 4 тисячі гривень отримають дитячі спортивні школи міста на організацію спортивних зборів і змагань. До міського бюджету зараховано також 1,5 мільйона гривень державних коштів на реконструкцію Ковалівського парку.
Котеджне містечко
для учасників АТО та військовиків
У Кропивницькому з’явилася перспектива побудови котеджного містечка для забезпечення житлом військовиків та учасників АТО. Відповідно до прийнятого депутатами рішення “Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок по м. Кропивницькому”, запускається процес спорудження житла і планується, що на земельній ділянці понад 20 гектарів, яка належить Міністерству оборони Україні і яка розташована поряд з аеродромом, буде зведено близько 1200 квартир. На даний час у черзі на житло перебувають 515 родин військовослужбовців, близько 700 квартир будуть службовими, що повністю забезпечить потребу військовиків у житлі: як тих, хто перебуває на квартирній черзі, так і контрактників.
Як повідомив заступник міського голови Олександр Грабенко, для координації усіх дій, пов’язаних із реалізацією цієї програми, вже створено оперативний штаб.
– Ми маємо докласти усіх зусиль, щоб повністю реалізувати такий амбітний проект у нашому місті, – наголосив Андрій Райкович. – По-перше, це величезні інвестиції, які прийдуть в економіку обласного центру з державного бюджету, оскільки замовником будівництва виступає Міністерство оборони, по-друге, проект дозволить вирішити важливу соціальну проблему в регіоні.
На такій позитивній ноті п’яте засідання четвертої сесії міської ради було завершено. Наступне, як повідомив міський голова, відбудеться найближчим часом.
Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також