Зараз решітки, а що далі?!

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада вандали-"металісти" викрали металеві решітки з колодязів зливової каналізації в центральній частині Кіровограда – на проїжджій частині перехрестя вулиць Єгорова і Великої Перспективної.

– Це вже справжній виклик злодіїв усій громаді міста, – наголосив заступник міського голови Сергій Поліщук. – Загалом, з 19 вересня цього року з кіровоградських доріг викрадено 120 решіток мережі зливовової каналізації. Нічних мисливців за металом не зупиняє навіть те, що відсутність решіток може спричинити велику біду – автотранспортну пригоду чи травмування пішоходів.

Сергій Поліщук звернувся до всіх мешканців міста, хто має будь-яку інформацію про зловмисників чи став свідком злочину, невідкладно телефонувати в правоохоронні органи, на “гарячу лінію” голови ОДА чи в аварійно-диспетчерську службу міста. Зловмисники обов’язково мають бути покараними, переконаний Сергій Поліщук.

За словами директора КП “Кіровоград-Універсал - 2005” Віктора Панішка (підприємства, яке обслуговує міську мережу зливовової каналізації), протягом останніх місяців він направив до правоохоронних органів понад 50 заяв з приводу викрадення решіток і кришок. Проте, на жаль, розслідування справ просувається повільно. Резервний запас решіток на підприємстві закінчився. Кожна нова пластикова решітка (а інших підприємсто вже не ризикує ставити) коштує 580 гривень, тож одночасно закрити всі каналізаційні колодязі неможливо. Проте спеціалісти КП “Кіровоград-Універсал - 2005”, повідомив Віктор Панішко, щоб уникнути біди, виготовляють тимчасові решітки з підручних матеріалів і ставлять їх на місце викрадених.

А тим часом..

Досить оригінальний і дієвий вихід із ситуації знайшли працівники КП "Теплоенергетик". Вони проводять планову заміну кришок люків на залізобетонні, із композитних та полімерних матеріалів. Ці кришки мають гарний вигляд, зручні у користуванні, здатні витримувати навантаження від 2 до 25 тонн. Та головне – крадіїв металу вони не цікавлять. Попри те, що вартість однієї кришки – понад 700 гривень, підприємство йде на витрати, адже користь від такої заміни очевидна.

Як повідомив генеральний директор КП "Теплоенергетик", всього за опалювальний сезон 2012 – 2013 року було замінено 47 кришок люків на пластикові та десять – на чавунні. "Чавунні люки дорожчі за полімерні, один коштує близько 1100 гривень, однак є певні ділянки теплових мереж, де технологічно потрібно встановлювати саме чавунні кришки", – зазначив Сергій Кравченко.

Читайте також