Віднедавна біля глибокої купальні облаштовано ще й дитячу – мілку. Поруч з ними – кабінки для переодягання та лавочки, великий контейнер на сміття й убиральня. З раннього ранку й до пізнього вечора навколо купалень юрмиться народ – стрибає в холодну купіль й пищить-верещить від її прохолоди. Після водних процедур багато хто набирає в різноманітного розміру банки, пляшки й каністри джерельної помічної води.
Трохи вище від купалень кіровоградці облюбували собі місце для "активного" відпочинку. Активність переважно полягає у смаженні шашликів та вживанні оковитої. Хоча слід віддати належне поціновувачам кавказько-української кухні: поводяться вони сумирно й не допікають любителям водних процедур.
– Біля купалень постійно знаходиться чоловік, який спостерігає за дотриманням належних правил поведінки у воді, – розповідає кіровоградка Ольга. – Він також стежить за тим, аби люди не смітили навколо…
Доволі небагатому на впорядковані пляжі Кіровоградові природа й люди (купальні створено коштом церкви) подарували райський куточок поміж забудованих багатоповерхівками й приватними садибами мікрорайонів. Варто цінувати це надбання й ставитися до нього, як до заповідного місця…
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА