Замість пологових будинків – два потужних медичних центри

Ще й досі у Кропивницькому тривають дискусії стосовно того, чи потрібно об’єднувати два пологових будинки. Хоча багатьом уже зрозуміло, що це – найбільш раціональне рішення, яке принесе максимальну користь громаді. У пологовому будинку №1 створено всі необхідні умови для того, аби зробити його сучасним потужним центром надання медичної допомоги породіллям та новонародженим. А у звільнених корпусах нинішнього пологового будинку №2 є всі можливості розмістити міський гемодіалізний центр для хворих із нирковою недостатністю, хірургічне та травматологічне відділення, а також зберегти жіночу консультацію №3. Таким чином, буде створено багатопрофільну міську лікарню імені святої Анни.
яких умовах перебуватимуть жінки та новонароджені у майбутньому перинатальному центрі другого рівня, побачили днями депутати різних фракцій міської ради. Пологовий будинок №1 вони оглядали у супроводі фахівців управління охорони здоров’я міської ради та спеціалістів акушерсько-гінекологічного напрямку медицини. Ініціатором цієї виїзної наради став секретар міської ради Андрій Табалов.
– Якщо не відбудеться оптимізації кількості міських лікувальних закладів, доведеться скоро- тити як медперсонал, так і ліжковий фонд обох пологових будинків, – каже заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Лариса Кудрик. – Тим часом, зараз наш обласний центр залишається мало не єдиним в Україні, де немає перинатального центру другого рівня, в якому б було сконцентроване і найсучасніше медичне обладнання, і провідні спеціа- лісти. А його створення неможливе без об’єднання двох пологових будинків. Нам закидають, що внаслі- док цього об’єднання жінки не матимуть можливості отримувати спеціалізовану гінекологічну допомогу, але ви могли переконатись, що у відремонтованих приміщеннях пологового будинку №1 є прекрасні операційні зали гінекологіч- ного відділення. До речі, в яких умовах працюватимуть, бачили і деякі спеціалісти пологового будинку №2, і залишились задоволені.
– Крім того, що створено прекрасні умови для пацієнток та новонароджених, планується і значно оновити медичне обладнання, – долучається до обговорення і головний акушер-гінеколог області Наталія Журжер. – Адже перинатальний центр – це не лише відремонтовані приміщення, оновлені палати, а й вищий рівень надання медичних послуг. Зокрема, Кропивницький (знову ж таки) – єдиний обласний центр України, де немає лапороскопічного обладнання, яке б дозволяло проводити гінекологічні операції більш безболісно. А скорочення медперсоналу не відбудеться, адже створення перинатального центру на 160 ліжок дозволяє не лише працевлаштувати лікарський, середній та молодший персонал, а й технічних працівників. Більше того, буде створено і повноцінне реанімаційне відділення як для жінок, так і для новонароджених. Бо зараз в обох пологових будинках діють лише палати інтенсивної терапії, а важких пацієнток та новонароджених доводиться виходжувати чи в обласному перинатальному центрі, чи в дитячій обласній лікарні.
– Мова не йде про скорочення мережі лікувальних закладів, – продовжує пояснювати депутатам Лариса Кудрик. – У пологовому будинку №2 діятиме міська лікарня імені святої Анни. Ми ж повинні подбати про хворих на ниркову недостатність. Також потурбуємося про учасників АТО – зі спеціалізованої медико-санітарної частини №19 сюди переведемо травматологічне та хірургічне відділення. Залишиться тут і жіноча консультація №3. Але настав час більш раціонально використовувати фінанси та наявні площі лікувальних закладів. Якщо вже у цьому році буде дано старт створенню перинатального центру та багатопрофільної міської лікарні, то з обласного бюджету нам пообіцяли вісім мільйонів гривень на створення повноцінного гемодіалізного центру. Такою можливістю ми не можемо не скористатись.
Після того, як депутати оглянули відремонтовані приміщення, заслухали інформацію про функціонування та розвиток перинатального центру, їхнє уявлення про запропоновані зміни у медичній галузі міста дещо змінились. Як зазначила Валентина Яремчук, а потім до неї приєднались Володимир Смірнов, Анна Ніжнікова, Катерина Шамардіна та інші, жоден із депутатів не проти створення у Кропивницькому перинатального центру. Питання у тому, чи дійсно управління охорони здоров’я гарантує, що жоден працівник пологового будинку №2 не буде скорочений, що якість надання медичної допомоги не погіршиться, чи достаньо широко проводилася роз’яснювальна робота серед колективів, громадськості.
Побував депутатський десант і в пологовому будинку №2. Звичайно, різниця між умовами для пацієнток тут порівняно з пологовим будинком №1 була разючою. На що головний лікар Володимир Капко зауважив, що ремонт та створення комфортних умов для пацієнтів лягли на плечі медперсоналу, мовляв, закладу за сім років на це не виділили жодної копійки. Однак депутат Олександр Шамардін зауважив, що всі лікувальні заклади міста однаково фінансуються із міського бюджету.
Андрій Табалов прагнув всіляко розвіяти міф, що приміщення пологового будинку №2, які мають ще й історико-архітектурну цінність, будуть приватизовані.
– Повірте, мало кого із сучасних підприємців цікавить зовнішній вигляд та стіни вашого лікувального закладу, – сказав він, звертаючись до Володимира Капка. – Питання про приватизацію цього приміщення не стоїть. Я вважаю, що більш раціонального рішення, ніж об’єднання пологових будинків та створення перинатального центру, немає. Тут же ми розмістимо гемодіалізний центр та інші відділення. Думаю, що будуть ще зустрічі, як із представниками колективів обох пологових будинків, так і громади, щоб остаточно визначитись із тим, як буде розвиватись міська медична галузь. Застрягнемо у минулому, побоюючись щось змінити на краще, чи будемо прагнути нового, щоб наші земляки лікувались у найкращих умовах і в найкращих спеціалістів.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також