Упродовж дев’яти місяців цього року на території області загинуло 15 дітей (п’ять нещасних випадків пов’язано з дорожньо-транспортними пригодами, у тому числі на залізниці).
Більшість трагедій на залізниці стається через недотримання основних правил поведінки. Найчастіше жертвами стають діти та підлітки. Серед неповнолітніх поширеною розвагою є перебування на вагоні потягу під час його руху. З огляду на свій вік, підлітки не завжди усвідомлюють реальну небезпечність цієї «розваги».
1. Переходити залізничні колії необхідно тільки у встановлених для цього місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).
2. На станціях, де немає мостів і тунелів, слід переходити залізничні колії в місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлено покажчики «Перехід через колії». Перед тим, як переходити колію, необхідно впевнитись у відсутності на ній поїзда (локомотива, електропоїзда, вагона тощо).
У разі якщо колією, яку збирається переходити пішохід, наближається поїзд (локомотив, вагон тощо), то необхідно зупинитися на безпечній відстані від колії, пропустити поїзд (локомотив), упевнитися у відсутності рухомого складу, що пересувається сусідніми (наступними) коліями, та обережно почати переходити колію.
3. Знаходячись на пероні або платформі, необхідно уважно стежити за звуковими сигналами, які подають з локомотива або електропоїзда, що наближаються до перону або платформи, та слухати оповіщення, що передають за допомогою гучномовного зв'язку.
4. Наближаючись до залізничного переїзду, необхідно уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії можна тільки при відкритому шлагбаумі. Очікуючи поїзд, не слід стояти близько до краю платформи, особливо тоді, коли має пройти потяг, що прямує без зупинки через станцію.
1. Ходити залізничними коліями та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (локомотивом, вагоном тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
2. Переходити колію відразу після проїзду поїзда (локомотива, вагона тощо), не впевнившись, що сусідніми (наступними) коліями не пересувається інший поїзд (локомотив, вагон тощо). Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації, пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
3. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
4. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатися металевих дротів заземлення, які йдуть від опори до рейки. Наближатися до електродроту, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
5. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети. Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про прибуття поїзда.
6. Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п'яти метрів від крайнього вагона. Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів.
7. Сидіти на краю посадочної платформи, перону. Знаходитися на об'єктах залізничного транспорту (вокзалі, станції, пероні, рухомому складі тощо) в стані алкогольного сп'яніння. Ставити особисті речі на краю платформи, перону.
Заборонено підніматися на дахи поїздів, локомотивів, вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо, та наближатися ближче ніж на 2 метри до дротів контактної мережі. У жодному разі не можна їздити на дахах вагонів! Адже електропоїзди живляться струмом від мережі при напрузі 3000 В.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області