Шостого грудня на позачерговій, 31-й сесії Кіровоградської міської ради було внесено зміни до міського бюджету, які мають забезпечити виплату грудневої заробітної плати працівникам бюджетної сфери Кіровограда і розрахунки за енергоносії.
За інформацією начальника фінансового управління міської ради Любові Бочкової, місто отримало додаткову дотацію з державного бюдету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 16,9 мільйона гривень, 10,6 мільйона з яких буде спрямовано на галузь освіти і близько 5,5 мільйона – на охорону здоров’я. Ще понад мільйон гривень буде використано для фінансування виплати заробітної плати й оплату енергоносіїв у результаті перерозподілу коштів міського бюджету. Міська рада одностайно підтримала запропонований проект рішення. Депутати також проголосували за надання матеріальної допомоги на лікування 19 тяжкохворим кіровоградцям та підтримали 16 депутатських запитів на виділення матеріальної допомоги.
На цьому ж засіданні міський голова Олександр Саінсус оприлюднив заяви двох депутатів – Андрія Фомуляєва та Євгенія Тетерева, які оголосили про вихід зі складу депутатської групи "Єлисаветград" за власним бажанням і перехід до складу позафракційних депутатів. Прикметно, що ця фракція була створена зовсім недавно, а вже позбулася трьох своїх членів (нагадаємо, що раніше депутати схвалили рішення про дострокове припинення повноважень депутата міської ради Любові Виноградової).
Заробітна плата за листопад працівникам бюджетних закладів, які фінансуються з міського бюджету, станом на шосте грудня профінансована в повному обсязі. Про це повідомила на нараді міського голови Олександра Саінсуса з керівниками виконавчих органів ради начальник управління фінансів Любов Бочкова.
За словами Любові Бочкової, за січень – листопад 2013 року до загального фонду міського бюджету надійшло майже 670 мільйонів гривень, у тому числі власних і закріплених доходів – 296,5 мільйона гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року дохідна частина бюджету зросла на 5,6 відсотка. Це досягнуто за рахунок збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб та плати за землю.
Із загальної суми видатків (436,6 мільйона гривень) на утримання закладів соціально-культурної сфери направлено 398,1 млн. грн. 93,9 відсотка видатків – це фінансування захищених статей бюджету.
Разом з тим, звернула увагу Любов Бочкова, залишається актуальною проблема проходження бюджетних коштів через органи Держказначейства. Так, на його рахунках "зависли" 14 мільйонів гривень із 34,6 мільйона гривень, спрямованих із бюджету розвитку на житлово-комунальне господарство, ремонт доріг і таке інше.