Минулої п’ятниці члени комісії перевіряли дотримання керівниками трьох релігійних громад міста правил використання земельних ділянок, виділених для побудови культових споруд. Йдеться про громади Різдва Святого Івана Хрестителя Української греко-католицької церкви на вулиці Героїв Сталінграда біля будинку № 32, корпус 2 (священнослужитель – Іван Третяк), церкви повного Євангелія "Слово пробудження" на вулиці Героїв Сталінграда, 26 Б (керівник громади – пастор Валерій Якутін) та храму Пресвятої Богородиці Української православної церкви Московського патріархату (священнослужитель – Валерій Гончаренко (архімандрит Боголєп).
На території, відведеній греко-католикам, уже стоїть дерев’яна каплиця (привезена із Закарпаття), де й проходять богослужіння. Поруч триває будівництво капітальної споруди храму, який разом з хрестом сягатиме 28 метрів. На цокольному поверсі церкви заплановано розмістити конференц-зал, катехитичну школу, бібліотеку та низку інших приміщень, 3 часом поруч має вирости двоповерховий будинок єпархіального управління УГКЦ Центральної України та дзвіниця. Заплановано також на всій території, відведеній для потреб релігійної громади, посадити декоративні кущі й дерева та вимостити поміж них стежечки.
На території, виділеній у користування автономній релігійній громаді "Слово пробудження", зведено триповерховий будинок, на першому з яких проходять богослужіння, а на другому і третьому – розташовані технічні приміщення, кімнати для відпочинку та занять і для тимчасового проживання іноземних пасторів, які часто приїздять сюди проводити богослужіння. Дотепер не доведено до кінця справу з документальним оформленням права користування громади земельною ділянкою, наданою для її потреб. Володимир Слівнов запросив пастора Валерія Якутіна на особистий прийом для вирішення посталої проблеми. Члени комісії висловили керівникові громади зауваження з приводу не завжди вчасного і в повному обсязі повідомлення про приїзд на богослужіння пасторів з-за кордону (за законодавством, таку інформацію керівник громади має надавати міській владі обов’язково).
У парку Крючкова на вулиці Ленінградській уже тривалий час у приміщенні колишнього Будинку культури діє храм Успіння Пресвятої Богородиці УПЦ МП, в якому на першому поверсі розташовані трапезна та службові приміщення, а на другому – кімнати, пристосовані для проведення богослужінь. Неподалік триває будівництво церкви за тим же проектом, що і в греко-католиків. На території парку його орендар – Кіровоградська обласна громадська організація "Єлисаветградське православне товариство" – планує не лише звести церкву, а й посадити декоративні дерева та кущі, встановити нові лавки, ліхтарі, спорудити дитячий майданчик, живий куточок для тварин та прихрамові споруди.
Після огляду названих трьох об’єктів учасники виїзного засідання комісії дійшли висновку, що всі три релігійні громади дотримуються встановлених умов проведення культової практики, використовують надані їм земельні ділянки за призначенням. У протоколі також зафіксовано назване вище порушення, допущене керівником релігійної громади "Слово пробудження", яке той пообіцяв не повторювати. Останнім штрихом засідання став розгляд документів для реєстрації в Кіровограді релігійної громади "Емануїл". Ініціатори її заснування не надали всіх документів, необхідних для цієї процедури, тому члени комісії вирішили повернути ділові папери на доопрацювання.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА