З новими підходами до старих проблем

У Кіровограді має бути розроблено стратегічний план розвитку теплового господарства, який буде реалізовуватися з 2015 року.

На цьому наголосив секретар міської ради Іван Марковський на робочій нараді з керівниками профільних виконавчих органів міської ради і директорами теплогенеруючих підприємств міста.

– Підготовка до нинішнього опалювального сезону чітко продемонструвала всі проблеми теплових мереж у місті, – зазначив Іван Марковський. – Якщо ми з 2015 року не замінимо проблемні ділянки тепломереж, то опалювальний сезон 2015-2016 років буде під реальною загрозою зриву. У той же час, якщо починати такі масштабні і фінансовозатратні проекти, то потрібно дуже добре усвідомлювати і розуміти, в який спосіб їх реалізовувати.

Керівники теплогенеруючих підприємств міста наголосили на тому, що для того, щоб такий масштабний проект був запроваджений, потрібно провести необхідні дослідження та розрахунки – своєрідний енергоаудит. Це буде основа майбутньої реконструкції. Не достатньо просто замінити труби, які вже за 50 років відслужили своє. Та і кількість абонентів в обласному центрі суттєво зменшилася – 55 відсотків колишніх абонентів теплових підприємств встановили в своїх помешканнях автономні системи опалення. Саме після проведення енергоаудиту стане зрозуміло, які об’єкти соціально-культурної сфери необхідно перевести на міні-котельні, труби якого діаметра використовувати при такому скороченні споживачів.

Важливим елементом економії стане повне переведення багатоквартирних житлових будинків на “автономки” у тих випадках, якщо в них до мережі централізованого теплопостачання залишилися під’єднаними по три-шість квартир. При цьому теплогенеруючим підприємствам вигідно за власні кошти провести монтаж автономних ситем опалення і створити таким абонентам кредитну лінію розрахунку за придбані котли, ніж опалювати весь будинок і отримувати плату за тепло від кількох абонентів.

Тож Іван Марковський доручив головному управлінню ЖКГ і керівникам теплових підприємств провести аналіз і скласти перелік таких житлових будинків.

Суттєву економію може принести і реконструкція теплового господарства селища Нового. Як повідомив директор КП “Теплоенергетик” Сергій Кравченко, переведення системи опалення на роботу від модульних котелень і відмова від однієї з двох великих та енергонеефективних котелень колишнього чавуноливарного заводу дозволить забезпечити прийнятний для населення тариф на рівні трохи більше 11 гривень за квадратний метр опалювальної площі і зекономити до 1,6 мільйона кубічних метрів блакитного палива.

– Ми розуміємо, що реконструкція мереж, яку ми хочемо виконати, дуже дороговартісна, – підкреслив Іван Марковський. – Тому важливо розпочати цей процес заздалегідь. Таким чином матимемо можливість закласти в бюджет необхідні кошти. Розраховуємо і докладемо всіх зусиль, щоб максимально залучити для цього ресурси державного і обласного бюджетів. Але іншого шляху у нас немає, як починати підготовку до опалювального сезону 2015-2016 років сьогодні.

Читайте також