Фінансова ситуація сьогодні і в усій країні, і в Кіровограді надзвичайно складна, тому слід рахувати кожну копійку. На цьому наголосив на апаратній нараді секретар міської ради Іван Марковський.
– Я уже казав на минулій нараді, що всі комунальні підприємства, крім одного, у Кіровограді, – збиткові, – зазначив Іван Марковський. – Звичайно, це сталося не за один день, проблеми накопичувалися роками. Але зараз потрібно зробити все, щоб поліпшити їх фінансове становище. Я дав відповідне доручення заступникам міського голови. А щодо додаткових надходжень до міського бюджету – наведу тільки один приклад безгосподарності. Ковалівський парк – на балансі “Тресту зеленого господарства”. Але в цьому парку працює чимало підприємців, що отримуть прибутки від торгівлі і при цьому нічого не сплачують до бюджету. Треба навести там лад, укласти угоди з ними. Хотять торгувати – будь ласка, але нехай платять у бюджет. Місту потрібні гроші на розв‘язання соціальних, комунальних проблем.
Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація про те, що міська влада виділила цьогоріч із бюджету на транспортне обслуговування працівників виконкому 480 тисяч гривень. Це питання викликало певний резонанс: мовляв, за годину витрати на транспорті послуги становлять 42 гривні, чи не дешевше буде працівникам виконкому їздити на таксі? Ось як прокоментував на нараді цю ситуацію Іван Марковський:
– Зауваження абсолютно слушні. Правда, ці витрати були закладені ще в січні, із цих коштів витрачено 150 тисяч гривень, за той же час, що тут працює нова команда, – жодної гривні. Але ми повинні переглянути ці витрати. Подивитися, можливо, старі машини слід продати, а витрати – урізати наполовину. Це питання треба винести на засідання сесії, що відбудеться 15 липня. Треба також розібратися, чому ці послуги, що надає нам управління будинками міської ради, такі дорогі. Всі розрахунки і витрати мають бути прозорими й доступними для громади.
Раніше на прес-конференції Іван Марковський повідомив також, що й деякі інші статті витрат будуть переглянуті та скорочені. Зокрема, планувалось, що на святкування 260-ї річниці з дня народження міста буде витрачено 90 тисяч гривень. Вирішили зекономити 70 тисяч і спрямувати їх на оборону країни.
Депутати міської ради переглянуть також пільги, які надавались деяким орендарям комунальних підприємств, – “Єлисаветградська транспортна компанія” та “Кіровоградтепло” ЦНТІ УНГА. Використовуючи майно територіальної громади, ці підприємства не сплачували за оренду землі. Вже є рішення суду про незаконність надання таких пільг. А для міського бюджету це додаткових сім мільйонів гривень.
Віднині всі операції із землею можна буде бачити на сайті Кіровоградської міської ради, повідомив Іван Марковський.
– Ми повинні, так би мовити, підняти завісу над земельними відносинами в Кіровограді, – зазначив він. – У ЗМІ, на сайтах в Інтернеті постійно з’являються звинувачення депутатів то в дерибані землі, то в тому, що вони не голосують за “земельні” питання. Тому ми запровадили на сайті міської ради рубрику "земельні відносини", де можна буде відстежити рух кожної заяви громадянина по землі – від моменту її подачі до остаточного вирішення питання.