Якщо торгують – мають платити у бюджет

Фінансова ситуація сьогодні і в усій країні, і в Кіровограді надзвичайно складна, тому слід рахувати кожну копійку. На цьому наголосив на апаратній нараді секретар міської ради Іван Марковський.

– Я уже казав на минулій нараді, що всі комунальні підприємства, крім одного, у Кіровограді, – збиткові, – зазначив Іван Марковський. – Звичайно, це сталося не за один день, проблеми накопичувалися роками. Але зараз потрібно зробити все, щоб поліпшити їх фінансове становище. Я дав відповідне доручення заступникам міського голови. А щодо додаткових надходжень до міського бюджету – наведу тільки один приклад безгосподарності. Ковалівський парк – на балансі “Тресту зеленого господарства”. Але в цьому парку працює чимало підприємців, що отримуть прибутки від торгівлі і при цьому нічого не сплачують до бюджету. Треба навести там лад, укласти угоди з ними. Хотять торгувати – будь ласка, але нехай платять у бюджет. Місту потрібні гроші на розв‘язання соціальних, комунальних проблем.

Витрати на транспорт для виконкому уріжуть наполовину

Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація про те, що міська влада виділила цьогоріч із бюджету на транспортне обслуговування працівників виконкому 480 тисяч гривень. Це питання викликало певний резонанс: мовляв, за годину витрати на транспорті послуги становлять 42 гривні, чи не дешевше буде працівникам виконкому їздити на таксі? Ось як прокоментував на нараді цю ситуацію Іван Марковський:

– Зауваження абсолютно слушні. Правда, ці витрати були закладені ще в січні, із цих коштів витрачено 150 тисяч гривень, за той же час, що тут працює нова команда, – жодної гривні. Але ми повинні переглянути ці витрати. Подивитися, можливо, старі машини слід продати, а витрати – урізати наполовину. Це питання треба винести на засідання сесії, що відбудеться 15 липня. Треба також розібратися, чому ці послуги, що надає нам управління будинками міської ради, такі дорогі. Всі розрахунки і витрати мають бути прозорими й доступними для громади.

Раніше на прес-конференції Іван Марковський повідомив також, що й деякі інші статті витрат будуть переглянуті та скорочені. Зокрема, планувалось, що на святкування 260-ї річниці з дня народження міста буде витрачено 90 тисяч гривень. Вирішили зекономити 70 тисяч і спрямувати їх на оборону країни.

Депутати міської ради переглянуть також пільги, які надавались деяким орендарям комунальних підприємств, – “Єлисаветградська транспортна компанія” та “Кіровоградтепло” ЦНТІ УНГА. Використовуючи майно територіальної громади, ці підприємства не сплачували за оренду землі. Вже є рішення суду про незаконність надання таких пільг. А для міського бюджету це додаткових сім мільйонів гривень.

Усі операції із землею можна відстежити на сайті міської ради

Віднині всі операції із землею можна буде бачити на сайті Кіровоградської міської ради, повідомив Іван Марковський.

– Ми повинні, так би мовити, підняти завісу над земельними відносинами в Кіровограді, – зазначив він. – У ЗМІ, на сайтах в Інтернеті постійно з’являються звинувачення депутатів то в дерибані землі, то в тому, що вони не голосують за “земельні” питання. Тому ми запровадили на сайті міської ради рубрику "земельні відносини", де можна буде відстежити рух кожної заяви громадянина по землі – від моменту її подачі до остаточного вирішення питання.

Читайте також