Якщо ми не йдемо до лікарів, то вони йдуть до нас

Минулої п’ятниці на площі перед міською радою відбулась акція “Виїзна клініка”. Представники медичної спільноти Кропивницького вирішили таким чином привернути увагу населення до актуальності проходження профілактичних оглядів – найдієвішого способу раннього виявлення захворювань.
У наметах кропивничани мали змогу поміряти артеріальний тиск, рівень цукру в крові, пройти експрес-тестування на ВІЛ/СНІД, дізнатись свою вагу, отримати консультації спеціалістів з питань вакцинації, харчування, окуліста, невропатолога, стоматолога, травматолога, кардіолога. Також містян навчали надавати екстрену долікарську допомогу. Був тут і куточок для малечі “Маленький лікар”, де дітвора мала можливість бавитись “у лікарню”, поки батьки спілкувались із медиками.
В акції взяли участь представники всіх лікувально-профілактичних закладів міста, волонтери “Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ” та Товариства Червоного Хреста України.
Наш кореспондент поспілкувався з учасниками акції, які й розповіли про цілі, які вони поставили перед собою, прийшовши цього дня на полощу перед міською радою.
Так, представниці поліклінічного об’єднання Тетяна Антюк та Інна Рибак усім бажаючим вимірювали артеріальний тиск, давали необхідні рекомендації тим, у кого він виявився підвищеним. Ось підійшла Світлана Жабокрицька, яка, дізнавшись про таку акцію, поспішила виміряти тиск і поспілкуватись із лікарями. Дійсно, у неї були виявлені певні проблеми. Жінка вирішила не відкладати візит до лікаря, так би мовити, у довгий ящик, та серйозно зайнятись своїм здоров’ям.
– Ми ж йдемо у лікарню лише тоді, коли вже терпіти немає сил, – розповідає Світлана Миколаївна. – У постійних життєвих клопотах ризикуємо прогавити той момент. Коли лікування є найефективнішим, хворобу ще можна подолати, не витрачаючи великих зусиль та коштів. Я завжди знала, що у мене підвищений тиск, але якось обходилась, а тепер розумію, цим це все може закінчитись. Навіть сварю сама себе за те, що так поводилась. Треба йти до лікаря за більш повною консультацією та призначенням.
Головний лікар поліклінічного об’єднання Олена Амбарна каже, що основна мета цього заходу – привернути увагу людей до необхідності відвідування лікарів ще на початкових стадіях захворювань та попередити розвиток ряду інших хвороб. Працівники цієї медичної установи пропонували людям перевірити зір, внутрішньоочний тиск, профілактичне обстеження на СНІД, вимірювання рівня глюкози у крові, бо зараз досить активно поширюється таке захворювання, як цукровий діабет ІІ типу, а людина навіть може і не підозрювати про нього до виникнення ускладнень. Також вів прийом невропатолог. І судячи з того, що до спеціалістів вишикувались черги, медики влучили в ціль, влаштувавши таку акцію під відкритим небом.
Спеціалісти дитячої міської лікарні вирішили почастувати дітей кисневими коктейлями – привезли спеціальний апарат, підготували необхідні компоненти. Маленькі пацієнти полюбляють цей корисний напій, який покращує обмінні процеси у головному мозку та досить ефективний метод лікування ряду хвороб. Головний лікар цього медичного закладу Оксана Клюєнко розповіла, що в цій лікарні лікуються діти з трьох до 18 років. В основному отримують допомогу педіатричного та неврологічного напрямків, займаються реабілітацією дітей з неврологічною патологією тощо. Взяли декілька атрибутів із сенсорної кімнати та облаштували ігровий куточок для дітей. Перші маленькі його відвідувачі бавились різноманітними кубиками, фігурками.
– Ця акція свідчить про те, що наші серця відкриті до пацієнтів, – нарікає головний спеціаліст-терапевт управління охорони здоров’я міської ради Олена Баранова. – Ми прагнемо їм допомогти. Наше завдання – мотивувати людей, бо жоден лікар не допоможе пацієнту, якщо він сам того не захоче.
– Профілактика захворювань – основний дієвий спосіб збереження здоров’я населення, запорука активного довголіття, – переконана начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. – Адже чим раніше буде виявлено захворювання, тим швидше можна його подолати, уникнути ускладнень і незворотних процесів, які можуть призвести до інвалідності або смерті. Одим із головних завдань міської влади в галузі охорони здоров’я є створення умов усім мешканцям міста вчасно та безпроблемно діагностувати власний організм
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Ігоря ФІЛІПЕНКА

Читайте також