– Не носіть синтетичний одяг, що облягає тіло. Він створює, так би мовити, парниковий ефект та порушує теплообмін організму.
Не варто без потреби користуватись громадським транспортом.
Робота у спеку непродуктивна. Якщо у приміщенні температура повітря вища 25 градусів, то працездатність знижується на 10 відсотків. Критичною температура у приміщення вважається плюс 28 градусів. Тому, якщо є можливість, потрібно йти у відпустку.
Не можна тривалий час знаходитись під кондиціонером. Він повинен створювати температуру, не нижчу 18 градусів тепла.
У спеку варто зменшити фізичні навантаження та заняття спортом, тому що навантаження збільшує теплоутворення в п’ять разів і виснажує водний запас організму.
З 12-ї до 16-ї години сонце найактивніше, тому варто в цей час знаходитись у приміщенні, а якщо ви на вулиці, то відкриті ділянки тіла варто захистили легким одягом.
За добу рекомендується випивати два – два з половиною літри води і бажано не холодної, а трохи охолодженої, а то навіть і теплої для відновлення водного балансу в організмі.
Категорично забороняється спекотної пори вживати алкогольні напої. Дія алкоголю в цей час багатократно підсилюється, й організм може зреагувати тепловим або сонячним ударами.
Потрібно частіше приймати водні процедури. Це очищатиме пори шкіри від жирових відкладень.
Намагайтесь уникати емоційного перенавантаження, адже перезбудження також може призвести до теплового чи сонячного ударів.
Людям, які страждають на серцево-судинні захворювання, важливо більш ретельно контролювати артеріальний тиск, самопочуття, а в разі їх зміни терміново звертатись до лікаря.
Ідеальний напій для тамування спраги: у склянку з прохолодною водою вичавити сік четвертинки лимона, додати чайну ложку цукру та дрібку солі.
Якщо ви будете дотримуватись цих порад, то спекотні літні дні не стануть для вас нестерпними. Ви збережете здоров’я і почуватиметесь завжди комфортно, незважаючи на показники термометра. Здоров’я вам!
Записала Оксана ВЕРСТЮК