Запросивши того водія в салон службового авто, міліціонер повідомив йому, що складатиме протокол. Та коли власник "Таврії" запропонував вирішити питання полюбовно, сержант не став заперечувати. Узявши за лояльність 150 гривень, інспектор побажав порушникові щасливої дороги. І одразу ж до місця його пильнувань під’їхав автомобіль, а з нього вийшло кілька чоловіків, у яких сержант упізнав своє начальство. Інспектор зрозумів, що це – перевірка.
Якщо вірити перевіряючим (які й попросили водія "Таврії" нахабно порушити Правила), далі події розгорталися так.
На прохання показати вміст кишень сержант дістав службове посвідчення та гроші. При перерахунку їх виявилося 415 гривень. І раптом інспектор ДПС вихопив з купи протоколів, що лежали на панелі автомобіля, ще якісь гроші, зім’яв їх у руці, поклав до рота і заходився активно працювати щелепами. Один з перевіряючих спробував скрутити винахідливого сержанта, але той дістав пістолет і наказав стояти на місці, попередивши, що стрілятиме. Перевіря- ючий говорив сержанту, що той зайшов дуже далеко, і радив йому сховати зброю. Але працівник ДАІ здався лише тоді, коли дожував і проковтнув гроші.
Наступного дня начальник облуправління МВС видав наказ про звільнення його з органів внутрішніх справ – "за грубе порушення службової дисципліни".
Той не змирився з цим і скористався правом оскаржити наказ про звільнення в судовому порядку. Нещодавно справу за його позовом розглянув окружний адміністративний суд.
Просячи поновлення на роботі, екс-міліціонер намагався переконати суд у тому, що, якщо й порушив міліцейські інструкції, то лише ті, які забороняють працівникам ДПС ДАІ мати при собі на службі готівкою понад 100 гривень (така вимога міститься в ухваленому позаминулого року наказі МВС). Визнаючи, що 5 червня мав у кишені 415 гривень, позивач пояснив, що хотів ними заплатити за житлово-комунальні послуги. "Але за це з міліції не звільняють", – доводив позивач.
Він категорично заперечував те, що взяв 150 гривень хабара і з’їв ці гроші. При цьому послався на постанову помічника прокурора Кіровограда про те, що в порушенні кримінальної справи стосовно нього відмовлено. Не визнавав позивач і того, що цілився з табельного пістолета в перевіряючого.
У суді розсудили так: з того, що цього чоловіка не притягнуто до кримінальної відповідальності, ще не випливає, що він не порушив дисциплінарного статуту міліції. Виявивши у поясненнях позивача ряд суперечностей, суд визнав його звільнення законним.