У Кропивницькому вшанували жертв тоталітарного режиму
Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій керуюча справами виконавчого комітету міської ради Альвіна Бондаренко зустрілася з активістами міського товариства політв’язнів та репресованих.
Вона подякувала від імені міської влади членам товариства за збереження пам’яті про репресованих, замучених у тюрмах і таборах та вручила кожному з них по тисячі гривень (загалом –12 тисяч гривень).
– Ви незламні духом, завжди відстоювали свої переконання і зараз продовжуєте бути активними членами громади, – звернулася до присутніх Альвіна Бондаренко. – Ви є гарним прикладом для молодого покоління, особливо зараз, у складний для країни час, коли триває війна за територіальну цілісність та незалежність України. Ви не скорилися тоталітарному режимові, який використовував політичні репресії як засіб придушення прав і свобод громадян.
Голова міського товариства політв’язнів та репресованих Віктор Полтавець висловив велику подяку міському голові Андрію Райковичу за всіляку підтримку колишніх репресованих, вирішення їхніх проблем, без зволікань. А ще за те, що цього року саме за наполяганням міського голови благоустроєно територію на вулиці Великій Перспективній біля меморіального каменя, встановленого на знак пам’яті про жертв політичних репресій. Тут тепер облаштовано майданчик, тротуарні доріжки та сходи до підніжжя постаменту.
А 21 травня у Кропивницькому відбулася хода з нагоди Дня пам‘яті жертв політичних репресій, в якій взяли участь керівництво міста та області, духовенство, активісти громадських організацій, політичних партій, інші містяни.
Кілька сотень кіровоградців пройшли від Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці до пам’ятного знака жертвам політичних репресій, щоб вшанувати закатованих тоталітарною системою.
Багаторічний в’язень радянських таборів, людина з легендарною біографією кропивничанин Семен Сорока передав під час урочистостей червоно-чорний прапор збройної боротьби українського народу молодому патріоту Назарію Овчаренку як символ безперервності боротьби за свободу і незалежність України.
Хода завершилася покладанням квітів до знака та вшануванням пам’яті загиблих хвилиною мовчання. Після урочистостей єпископ Кіровоградський та Голованівський Марк відслужив панахиду за всіма репресованими.