Хроніка однієї аварії

Безвідповідальність керівництва одного з підприємств призвела до відключення найбільшої котельні Кропивницького.

У вівторок найбільша котельня Кропивницького – Південно-Західна, через безвідповідальність керівництва одного з підприємств міста залишилася без газопостачання.

Увечері цього дня, виконуючи земляні роботи біля в’їзду на територію підприємства, без жодного оформленого дозвільного документу, екскаваторник пошкодив газопровід середнього тиску, який постачав паливо на ПЗК. Спрацювала автоматика і відключила котли. Без опалення тимчасово залишилося дві третини Кропивницького. Ремонтна бригада ПАТ «Кіровоградгаз» оперативно відключила ділянку від газопостачання і поставила тимчасові заглушки.

На місце пригоди виїхали міський голова Андрій Райкович і його заступники Олександр Мосін та Олександр Вергун.

– Південно-Західна котельня підтримує робочий тиск води в мережах теплопостачання, – відзначив на місці аварії Андрій Райкович. – Це дасть змогу уникнути гідроударів під час повторного запуску котлів і убезпечить певною мірою від нових поривів. Ми робитимемо все можливе, щоб вже завтра відновити теплопостання житлового фонду та об‘єктів соціальної інфраструктури міста.

У середу в міській раді Кропивницького відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Комісія під головуванням заступника міського голови продовжила вивчення ситуації, пов’язаної із зупинкою найбільшої котельні Кропивницького – Південно-Західної, через пошкодження газопроводу середнього тиску та прийняла оперативні рішення для ліквідації аварії і відновлення теплопостачання у повному обсязі.

– Це вже друге засідання комісії, перше ми провели безпосередньо на місці пригоди вчора, – відзначив Олександр Мосін. – Внаслідок проведення земляних робіт біля одного з підприємств по вулиці Промисловій, 14 сталося пошкодження газової труби середнього тиску діаметром 110 міліметрів. Внаслідок цього довелося відключити від газопостачання Піденно-Західну котельню КП «Теплоенергетик» та припинено подачу тепла до мікрорайонів 101, 102, Черемушки, Балашівка. Загалом, без теплопостачання залишилися 293 багатоповерхівки, п’ять шкіл, десять дитячих садочків, п’ять закладів охорони здоров’я. Всього постраждали близько 24 тисяч кропивничан. У разі, якщо тепло не буде відновлене впродовж 24 годин, ця подія може перерости у надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого рівня. На засідання комісії запрошували представників підприємства, яке виконувало земляні роботи, але вони не вийшли на контакт.

Своїм рішенням комісія зобов’язала ВАТ «Кіровоградгаз» невідкладно приступити до проведення аварійно-відновлювальних робіт по забезпеченню газопостачання ПЗК. На період відновлення теплопостачання керівники виконавчих органів міської ради встановили контроль за дотриманням температурного режиму в підвідомчих закладах соціальної сфери міста.

Одночасно, Кропивницький відділ поліції ГУНП в Кіровоградській області розслідуватиме випадок порушення правил проведення земляних робіт, що привело до пошкодження газопроводу.

Прийняте комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації дозволяє ремонтній бригаді оперативно розпочати і проводити ліквідацію аварії, оскільки пошкоджений газопровід перебуває у приватній власності, а його власники так і не звернулися до ВАТ «Кіровоградгаз» провести ремонтні роботи.

– Тепер у нас є можливість виконувати ремонт газопроводу і, попередньо, до 12.00 середи ми відновимо газопостачання на ПЗК, – повідомив представник ВАТ «Кіровоградгаз».

За інформацією директора КП «Теплоенергетик» Олександра Чельника, тепловики повністю готові прийняти газ і запустити котли.

За результатами розслідування поліція встановить назви підприємств–замовників виконання будівельних робіт і їм будуть виставлені рахунки на відшкодування збитків, які понесе КП «Теплоенергетик» внаслідок вимушеного припинення теплопостачання.

У четвер на ранок повноцінно відновлено теплопостачання житлових будинків і соціальної сфери міста.На Південно-Західній котельні у Кропивницькому відновлена газопостачання у повному обсязі. Про це повідомив директор КП «Теплоенергетик» Олександр Чельник.

За його словами, спеціалісти підприємства запустили котлове господарство і розпочалася технологічна процедура виходу на робочий режим.

– На розігрів теплоносія потрібен час, – відзначив Олександр Чельник. – Тож підвищення температури батарей споживачі відчули вже вночі, а повноцінно теплопостачання відновилося на ранок 7 листопада.

Читайте також