Через тиждень після резонансного відключення від газопостачання сімох котелень у Кропивницькому в розпал опалювального сезону ВАТ Кіровоградгаз" знову направило теплогенеруючим підприємствам міста попередження про припинення поставки газу, якщо ті у повному обсязі не розрахуються за спожитий природний газ та не отримають номінації на його постачання. Влада домоглася того, аби відключення не сталося. Та це було нелегко.
Варто зауважити, що підстав погрожувати відключеннями у газівників і не було. Як повідомив 8 грудня заступник міського голови Олександр Мосін, завдяки керівництву міста КП «Теплоенергетик» уклало договори з НАК «Нафтогаз України» про реструктуризацію заборгованості за газ, зробило, відповідно до зобов’язань, перший платіж у розмірі 2,7 мільйона гривень та отримало номінації на постачання газу в листопаді і першій декаді грудня. На думку Олександра Мосіна, відповідно до стану розрахунків, у тепловиків не буде проблем і з отриманням номінації на другу декаду грудня. Крім того, повідомив заступник міського голови, «Теплоенергетик» виплатив ВАТ «Кіровоградгаз» 1,2 мільйона гривень за розподіл газу, заплатив 955 тисяч гривень за транспортування блакитного палива і 500 тисяч гривень – за спожитий газ уже в новому опалювальному сезоні.
Ситуація з ДП «Кіровоградтепло» складніша, але теж цілком вирішувана, запевнив Олександр Мосін. Приватне теплогенеруюче підприємство протокольно списало шляхом взаємозаліку борг у 8 мільйонів гривень за розподіл газу перед ВАТ «Кіровоградгаз» і залишилося винним лише 113 тисяч гривень, які має намір погасити протягом тижня.
– Міська влада наполягає, що стосунки ДП «Кіровоградтепло» і ВАТ «Кіровоградгаз» мають відбуватися у правовому полі, – наголосив Олександр Мосін. – Для цього підприємству необхідно отримати банківські гарантії забезпечення договору реструктуризації боргів минулих років і отримати номінації на постачання газу. Поки що приватна теплова компанія діє на підставі чинних постанов Кабінету Міністрів України, рішень виконавчого комітету міської ради та комісії з питань надзвичайних ситуацій. Усі проблеми, які виникають між двома господарськими суб’єктами, мають вирішуватися виключно у судовому порядку, а місто не повинне бути заручником дій монополіста.
Міська влада зробила все від неї залежне, щоб ДП «Кіровоградтепло» могло забезпечувати стабільне постачання тепла у житловий фонд і на об’єкти соціальної інфраструктури. Зокрема, міська рада прийняла рішення про пільги при оплаті oренди цілісного майнoвoгo кoмплексу “Кіровоградтепла”.
А директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА Ольга Довжук, яка теж взяла участь у прес-конференції, повідомила, що такі ж попередження про відключення від газопостачання ВАТ “Кіровоградгаз” направив комунальним теплогенеруючим підприємствам у Долинській, Світловодську та Олександрії. Хоча у тепловиків долинської та олександрійської військової частини боргів немає, якщо не вважати боргом п’ять тисяч гривень військовиків. Ольга Довжук зазначила, що неприпустимо відключати газ від котельні, яка опалює житлові будинки, де мешкають родини вертольотчиків, котрі беруть участь в антитерористичній операції на сході країни.
– Ми не бачимо жодних підстав для припинення газопостачання до теплогенеруючих підприємств області, – підкреслила посадовець. – Свої зобов’язання в частині розрахунків у рамках угод тепловики виконують, тож і ВАТ “Кіровоградгаз” має забезпечити безперебійне стабільне постачання газу до котелень в опалювальний період.
12 грудня активна частина громади обласного центру прийшла під стіни офісу ВАТ “Кіровоградгаз”. Були тут і деякі депутати міської ради Кропивницького, представники профспілок. Люди вимагали від керівництва “Кіровоградгазу” припинити погрози щодо відключень котелень.
Обговорювали ситуацію щодо дій “Кіровоградгазу” і на засіданні виконавчого комітету міської ради Кропивницького. Олександр Мосін повідомив присутнім про перебіг подій, зазначивши, що вдалося перевести відносини між газовиками та тепловиками у робочий, конструктивний режим.
Тетяна ПЕТРИК