Хочуть землю на Лелеківці

Виділення земельних ділянок – саме це найбільше турбує сьогодні військовослужбовців – учасників АТО та членів їхніх родин. І саме про це в основному йшлося під час їхньої зустрічі з керівництвом міста, представниками громадських організацій, які опікуються питаннями матеріальної та юридичної підтримки всіх, хто зараз воює на сході країни, сім’ями загиблих та поранених бійців, що відбулася вчора у Кіровоградській міській раді.

Секретар міської ради Іван Марковський повідомив про те, що міська влада взяла на себе зобов’язання підтримати в цьому питанні всіх кіровоградців – учасників АТО, яких уже зараз налічується 400 осіб. Так, уже зараз є можливість отримати свої наділи в Арнаутовому, Катранівці. Іван Марковський також запевнив, що в разі отримання ділянок на Катранівці (на вулиці Родимцева) всі загальні комунікаційні мережі будуть проведені за рахунок міського бюджету. А прокладання внутрішньодворових мереж уже ляже на плечі самих забудовників.

Натомість учасники АТО здебільшого схиляються до можливості отримання земельних ділянок на Лелеківці, в районі колишнього автодрому. Мовляв, там і комунікації вже прокладено, і сосновий ліс поряд, що дуже корисно для тих, хто втратив здоров’я у бойових діях.

На жаль, дана земельна ділянка передана в оренду на 49 років дніпропетровській фірмі "Салют". Але орендар жодним чином не впорядковує відведені йому землі, не веде там будівництва, що дало можливість міській владі ініціювати судовий позов щодо розірвання договору оренди. За словами, начальника юридичного управління міської ради Марини Смаглюк, зараз підготовка необхідних документів вже завершується, і вже наступного тижня позов буде поданий до суду. Щоправда, тривалість цього судового процесу ніхто зараз не береться визначити, адже справи можуть розглядатись роками.

Це підтвердила і начальник міського управління юстиції Лариса Гуріна, котра на цьому зібранні виступала як представник громадської організації "За розвиток правової освіти". Але іншого шляху, як діяти виключно в рамках закону у міської влади як ініціатора розірвання договору з недобросовісним орендарем немає. Хоча учасники АТО, члени їхніх родин можуть контролювати хід судового процесу, відвідувати всі засідання, ставити нагальні питання, тим самим не даючи можливості спустити його хід на гальмах.

У свою чергу представники ініціативної групи, які взяли на себе зобов’язання слідкувати за ходом підготовки документів щодо розірвання договору з ТОВ "Салют", висловили невдоволення повільними темпами їх підготовки і запропонували підключити до справи власного незалежного юриста, який допоможе виявити слабкі місця даного документа, щоб потім успішно представляти сторону позивача в суді.

Також у ході зустрічі військовослужбовців та їхніх родичів цікавили й інші питання, зокрема механізму отримання довідки про участь в АТО, внесення прізвищ військовослужбовців у загальноукраїнський реєстр тощо.

Читайте також