Кіровоградська міська влада допоможе документально оформити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. На цьому наголосив заступник міського голови Сергій Васильченко на зустрічі керівництва міської ради з головами вже існуючих у місті ОСББ, а також головами житлово-будівельних кооперативів. Так, на базі головного управління житлово-комунального господарства міської ради буде створено консультативний пункт прийому громадян з питань створення та функціонування ОСББ.
– Верховна Рада України визначилася з пріоритетними напрямками розвитку і функціонування міської комунальної власності, – зазначив Сергій Васильченко. – ЖЕКи та КРЕПи залишаться в минулому, країна бере курс на створення ОСББ. Так, спочатку це буде непросто. Але є багато переваг саме в такій формі господарювання. Це і прозоріший розподіл зібраних коштів, і визначення безпосередньо співвласниками напрямків витрачання коштів, нарешті – це більша відповідальність за спільне майно.
Потрібна допомога і тим об’єднанням, які вже набули певного досвіду самостійного господарювання. Про те, яка саме і хто її має надавати, йшлося на зустрічі голів ОСББ та ЖБК з представниками державних Ощадного банку та Укргазбанку в актовій залі міської ради. Зокрема обговорювалися питання щодо можливості отримання кредитів на запровадження технологій з енергозбереження, аж до встановлення в будинках міні-котелень. Окрім заступника міського голови, у заході взяли участь начальник управління економіки міської ради Олена Осауленко, директор проектно-дослідного інституту “Міськбудпроект” Петро Довченко та науковець з Кіровоградського національного технічного університету Сергій Серебряников.
Отже, якщо представники банків пропонували присутнім головам ОСББ вигідні умови кредитування для встановлення лічильників, склопакетів, утеплення дахів та стін житлових споруд тощо, то науковці наголошували на першочерговій необхідності проведення енергоаудиту житлових будинків, запровадження енергопаспортів.
Зараз в обласному центрі – близько 20 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. У Львові – 350. Тож, беручи курс на створення таких об’єднань у Кіровограді, влада обіцяє фінансову підтримку бажаючим самостійно господарювати та утримувати житловий фонд. Як повідомила Олена Осауленко, на днях відбулось підписання меморандуму між державним агентством з енергоефективності та енергозбереження і керівництвом обласної та міської влади. Відповідно до даного документа, влада бере на себе зобов’язання відшкодовувати частину відсотків за кредитами, які братимуть місцеві ОСББ. Зокрема, будуть розроблені обласна та міська програми, щоб визначити окремі механізми з відшкодування витрат. У міському бюджеті буде визначена окрема стаття видатків на це. А щоб визначитись із сумою коштів, потрібно чітко знати кількість ОСББ, які вже діють та які буде створено найближчим часом.
Отже, всі небайдужі, активні кіровоградці, які вже зараз не згодні з умовами співпраці із міськими ЖЕО, можуть розпочати процес створення ОСББ. Консультації будуть надаватися щосереди з 8-30 до 11-30 у кабінеті 224 міської ради. Контактний телефон: 24-59-39.
Оксана ВЕРСТЮК