Цьогоріч вшанування пам’яті Генріха Густавовича почалося з покладання квітів до меморіальної дошки на будинку, де той народився, та концертом, що відбувся в приміщенні музею, де панує атмосфера зануреності в життя і творчість митця.
На концерті були присутні учні, викладачі та керівництво школи, а також гості з Англії – Норман Джакобс із дружиною. У виконанні молодих викладачів Ольги Терещенко, Олександри Сербул, Катерини Яровенко та Юлії Савченко (на знімку) прозвучали твори Мирослава Скорика та Фредеріка Шопена. Музика польського компо- зитора супроводжувала Нейгауза все його життя. Він так казав про це:
– Я навіть не пам’ятаю, коли вперше почув музику Шопена. Мені здається, що я народився з нею. Шопена в нашій родині обожнювали. І я благоговію перед його музикою протягом усього життя.
Пам’ять – основа культури. Народний меморіальний музей професора Генріха Нейгауза в Кіровоградській музичній школі його імені й існує для того, аби пам’ятали про видатну династію Нейгаузів. Про високу традицію його виконавської школи. Щоб усі пов’язані з музичним мистецтвом люди продовжували і примножували її традиції.
Тетяна ФУРЛЕТ, директор музею