Аби уберегти своє здоров´я від негативного впливу спекотної погоди перш за все медики радять збільшити кількість вживання рідини впродовж дня.
Люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. Більш пильно потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно, до таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією.
Медики також радять уникати влітку вживання алкоголю, особливо це стосується важких алкогольних напоїв.
Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі (з 12:00 до 16:00). Важливо звертати увагу на одяг. В період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також слід уникати тісної одежі. Адже, спека – це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур. Крім того, у спекотні періоди необхідно знизити звичайну фізичну активність. Обмін тепла в організмі людини (метаболічна теплопродукція) залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Люди мають знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару
Основними симптомами та ознаками теплового удару є:
- висока температура тіла (40º і вище) є головною ознакою теплового удару;
- виникає спрага;
- відсутність потовиділення. При тепловому ударі, викликаному спекотною погодою, шкіра стає гарячішою і сухою на дотик. А при тепловому ударі, викликаному напруженою фізичною роботою, шкіра звичайно волога, липка.
- Почервоніння шкіри;
- прискорене дихання;
- різке підвищення частоти серцевих скорочень;
- пульсуючий головний біль.
- Рідше при тепловому ударі виникають такі симптоми як: судоми, галюцинації, втрата свідомості.
Довідково: Хворим, які вживають будь-які лікарські препарати, слід обов’язково радитися зі своїм лікарем стосовно того, як вони можуть впливати на організм людини під час періоду літньої спеки.
Пацієнти, які вживають препарати, що знижують втрату тепла, повинні бути проінструктовані лікарем про самообстеження.
Препарати високого ризику: діуретики, антихолінергічні засоби, нейролептики.
Сечогінні засоби (діуретики) – це лікарські препарати, які сприяють виведенню з організму надлишку води. Вони усувають набряки, зменшують вміст рідини в порожнинах тіла. Поряд із цим, у зв’язку з виділенням з організму рідини під впливом сечогінних засобів знижується артеріальний тиск. Це використовується для лікування гіпертонічної хвороби.
Нейролептики – це антипсихотичні препарати, або антипсихотики, - призначені для лікування психотичних розладів.