— Так, 14 квітня відбулися збори центристських партій, громадських організацій Донецької області. Це були перші збори в Україні, на яких ми розглядали програму діяльності уряду. І це були збори не якихось провладних сил (як часто, вкладаючи в це поняття велику долю негативу, коментують подібні заходи ЗМІ), а збори нормальних порядних людей, що представляють усі центристські сили і цілий ряд громадських організацій Донбасу. Також були присутні представники Луганської, Одеської, Запорізької областей. Ми зібралися, щоб оцінити роботу уряду, підбити підсумки реалізації першої програми, обговорити завдання, сформульовані другою програмою. На цих зборах першим, як представник Кабінету міністрів у Верховній Раді, виступав я, потім виступив віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв, що аргументовано розповів про роботу уряду. Свою думку висловили й інші учасники зборів — герої праці, робітники, відомі вчені. Вони внесли пропозицію, що під час виборів Президента потрібно звернутися до представників конструктивно налаштованих політичних сил із пропозицією підтримати Януковича Віктора Федоровича як єдиного кандидата.
Уже наприкінці зборів нам повідомили про засідання лідерів, що відбулося в Києві, і про висунення Віктора Януковича єдиним кандидатом у президенти. Ці дві події просто збіглися в часі.
Я вважаю, що це кандидатура від народу, від земляків Віктора Федоровича. І я кажу, що був висунутий не провладний кандидат, а народний кандидат у президенти.
— Ви вірите у щирість тих людей, що нібито прийняли рішення підтримувати Януковича в президентській гонці?
— Коли пройдуть усі з'їзди партій, і вони приймуть офіційні рішення про підтримку Віктора Федоровича, я зможу сказати щось конкретне. Зараз же складно говорити.
— Дехто постійно говорить про те, що висунення Януковича — це замаскована спроба зняти його з посади прем'єра...
— У законі ніде цього немає.
— Розумієте, у нас єдиний прем'єр, якого знімав парламент, це був прем'єр Ющенко, інших знімав президент. І затвердження програми уряду — не захист від відставки.
— Я не бачу в нинішньому парламенті підстав для такого сценарію. Сьогодні парламентська більшість (якби ще в нас не було такої солдафонської підпорядкованості в багатьох фракціях!..) на боці Януковича.
— А Указом Президента?
— Я в це не вірю, бо сьогодні, об'єктивно оцінюючи роботу уряду, Президент, дивлячись в очі журналістам, народу, прилюдно позитивно відгукувався про діяльність нинішнього уряду.
— Янукович готовий дати гарантії Кучмі?
— Які?
— Наприклад, закон про гарантії президенту.
— Я ніколи не був присутній при таких розмовах. Але, з огляду на порядність Януковича, а я його знаю більше 20 років, упевнений, що він хазяїн свого слова.
— Кучма свого часу теж прийшов з регіону на цю посаду.
— Так, але він був депутатом Верховної Ради. А Янукович прийшов на цю посаду безпосередньо з регіону, і йому було не зрозуміло, як це обіцяють одне — а потім не виконують. Особливості Києва, звичайно, позначаються...
— А хто головний "розводящий" зараз у політиці?
— Думаю, що це питання для мене некоректне. І журналісти краще знають відпо-відь...
— Віктор Ющенко заявляє, що йому абсолютно байдуже, хто саме буде з ним боротися, оскільки головний конкурент для нього — адмінресурс. Вам зручний Ющенко як конкурент на президентських виборах?
— Рейтинг Ющенка сьогодні найвищий з усіх претендентів, але він ще недостатній для перемоги. Рейтинг Януковича — найвищий серед претендентів від центристських сил. Для того, щоб рейтинг ріс, Януковичу сьогодні потрібно тільки одне — робити конкретні справи: підвищувати мінімальну зарплату, прожитковий мінімум, провести пенсійну реформу, створювати нові робочі місця. Він буде займатися цими конкретними справами, а виборчою кампанією будемо займатися пізніше.
— У той же час ви не можете не погодитися з тим, що Янукович — представник влади, і він перебирає на себе левову частку негативу, що накопичився в суспільній свідомості в ставленні до неї...
— Я вам скажу так — якби не було ніяких виборів, то сказали б, що прем'єр молодець. Але все у нас сприймається через призму виборів. Тим більше, що уряду дісталося в спадок дуже багато проблем і боргів за попередні роки. Тому Янукович у кожному регіоні розглядає тільки конкретні питання, і я вважаю, що це приносить свої результати через ріст ВВП, через стовідсоткове наповнення дохідної частини бюджету, своєчасні соціальні виплати. Він не хоче вручну бюджетом керувати, бо якщо це робити вручну — гривні і долари прилипають до рук. Ще раз повторюю, він не хоче цього робити і не буде.
Проте, у цих складних умовах Януковичу доводиться працювати і йти на вибори. І я усе-таки вірю в те, що він буде єдиним кандидатом від центристських, конструктивних сил.
— Скажіть, Москва буде підтримувати Януковича?
— Я скажу, що ми були в Москві недавно, у Януковича були зустрічі з Лужковим, потім були зустрічі сам-на-сам із Фрадковим, керівником уряду. Я бачив розуміння тих економічних проблем, що стоять перед Україною і Росією. Потім у Віктора Федоровича була зустріч з Володимиром Путіним. Я так зрозумів, що взаємозгода там є, як і підтримка.
А тим часом підтримка Януковича зростає. Його президентський рейтинг, як зас-відчують результати досліджень Центру Разумкова, уже перевищив показник, притаманний будь-якому володареві прем'єрського крісла. Нагадаємо, на момент призначення главою уряду президентський рейтинг Януковича становив усього три відсотки, його попередник, Анатолій Кінах, у кращі часи міг розраховувати на 5-6 відсотків голосів. Загалом було опитано 2020 респондентів віком від 18 років у 123 населених пунктах. Похибка вибірки не перевищує 2,3 відсотка.
Цікаво, що рейтинг лідера "Нашої України" Віктора Ющенка залишається найвищим, але від початку року практично незмінним ( за нього сьогодні проголосували б 22,6 відсотка опитаних), а Віктор Янукович, відсунувши з другого місця лідера комуністів Петра Симоненка, сьогодні користується підтримкою 15,3 відсотка виборців. При цьому його рейтинг постійно зростає. Петро Симоненко третій — 10,8 відсотка.