Володимир ПУЗАКОВ: КОВАЛІВСЬКИЙ ПАРК НЕЗАБАРОМ СТАНЕ ОДНИМ З НАЙКРАЩИХ МІСЦЬ ВІДПОЧИНКУ КІРОВОГРАДЦІВ

– Як тільки я приступив до виконання своїх обов’язків, звернув увагу на стан Ковалівського парку, – каже Володимир Тихонович. – Неодноразово зустрічався з його орендарями. Не приховую того факту, що спочатку їх підтримував, адже вони запропонували чудовий генплан розвитку парку, який передбачав відновлення роботи шахового павільйону, створення дитячих майданчиків, розбиття клумб і таке інше. Однак минув рік, півтора року – а в парку нічого не робилося. Точніше, орендарі лише розрили його територію в центральній частині, незрозуміло з якою метою, – й на тому все. Я запитував у них, які в них подальші наміри, але відповіді так і не отримав. Тоді, починаючи з вересня–жовтня минулого року, я почав вести з ними переговори щодо повернення парку в управління органів місцевого самоврядування. Якщо не здатні утримувати місце відпочинку в належному стані – то відмовляйтеся від нього, а влада наведе там порядок, казав я, а з тим, хто яких витрат зазнав – розберемося. Хоча найбільші затрати – це, на мою думку, те, що парк майже повністю знищили. Орендарі, урешті-решт, погодилися на цю пропозицію і навіть підписали заяву про розірвання договору оренди. Після цього міська рада скасувала рішення про передачу парку Ленінській районній раді, аби повернути його у комунальну власність міста, а минулого понеділка на засіданні виконкому призначили балансоутримувачем КП "Трест зеленого господарства". Правда, керівництво Ленінської районної ради вважає це рішення незаконним, оскільки, мовляв, райрада оскаржує сесійне рішення. Мені ця позиція здається нелогічною. Я вважаю, що зараз навпаки треба об’єднати зусилля заради відродження парку, а не судитися. І не можна втрачати час, адже парк і так уже в дуже занедбаному стані. Десь через два тижні ми затверджуватимемо міський бюджет, і у нього треба закласти кошти на певні роботи в цій зоні відпочинку. Якщо не буде балансоутримувача, то використати гроші не буде можливості, тому ми й визначили, що це має бути КП "Трест зеленого господарства".

Я уже провів нараду, в якій узяли участь головний архітектор міста Григорій Литвин, заслужений архітектор України Віталій Кривенко, їм поставлено завдання терміново розробити генплан відродження парку (розраховуємо, що він буде готовий уже через місяць). Це буде логічним продовженням архітектурно-культурологічного ланцюга, який зараз уже створюється – починаючи від оновленої площі біля Кіровоградської міської ради, реконструкції вулиці Карла Маркса на відрізку біля площі Кірова, вулиці Леніна, яку ми хочемо зробити пішохідною і подібною до Андріївського узвозу в Києві, де свої роботи виставлятимуть народні умільці, художники. До речі, більшість підприємців, чиї офіси, розважальні заклади знаходяться на цій вулиці, уже погодилися зробити свій внесок в оновлення фасадів будинків, тротуарів. А ось від ВО "Артеміда", якому належить кілька приміщень на відрізку вулиці Леніна – від вулиці Калініна до провулку Театрального, ми отримали відповідь, що воно не може відремонтувати фасади через кризу. Але ж ці будинки перейшли "Артеміді" у власність ще наприкінці дев’яностих років, тож час, щоб привести їх до ладу, був, але чомусь цього так і не було зроблено. Ми вже звернулися з цього приводу до прокуратури, сподіваючись, що вона вплине на керівників виробничого об’єднання…

Далі по ланцюгу – театральна площа з пам’ятником корифеям українського театру та Ковалівський парк. В ідеалі в міському бюджеті нинішнього року варто було б закласти кошти і на відновлення мереж зовнішнього освітлення в парку, і на тротуарну плитку, якою вимостимо алеї, оновлення зелених насаджень

Хочу також підкреслити: припущення, які висловлюють деякі ЗМІ, що парк повернули лише для того, щоб знову комусь віддати, хибні. Я прийняв для себе однозначне рішення: центральний парк має залишатися у комунальній власності міста. І ми докладемо всіх зусиль до того, аби він став одним з найкращих місць відпочинку в Кіровограді.

Записала Олена КОЛЕСНИКОВИЧ

Читайте також