Її картини слід розглядати у темряві. Портрети Тараса Шевченка, Леонардо да Вінчі, Гіппократа, Ейнштейна, Стіва Джобса, Енді Уорхала, різноманітні пейзажі та образи, що виникають в уяві митця, проявляються при вимкненому освітленні галерей. Майстриня вишивки Тетяна Протчева, виставка робіт якої відбулась на минулому тижні у галереї "Єлисаветград", винайшла новий напрямок цього виду мистецтва – GLOW ART (сяюче мистецтво), і він був занесений у "Книгу рекордів України".
Захопилася вишивкою Тетяна ще в дитинстві, і біля витоків її нинішньої майстерності стояла мама, яка, будучи вчителем математики, у вільний час вела гурток вишивання. Тож доньку голка та нитка супроводжували все життя, із звичайного хобі перерісши у мистецтво. Спочатку вироби заполонили її київську квартиру, а потім настав час відкриття музею вишивки. В цій справі її надійними помічниками стали чоловік та син. Сьогодні колекція Тетяни налічує понад чотири десятки робіт. Вони були представлені на багатьох міжнародних виставках в Японії, США, Шотландії, Ізраілі та інших країнах. Як розповідає сама майстриня, вирушаючи до якоїсь з країн, вона прагне презентувати свою роботу-портрет відомої в тих краях особистості. Таким чином і з’явилась серія образів діячів історії та сучасності.
Не забуває мисткиня і про витоки свого таланту – традиційну національну українську вишивку. Вона вважає, що українська вишивка гідна того, щоб посісти чільне місце не лише в українських оселях, а й на виставках, у музеях, також вона має слугувати людям у повсякденному житті. Поєднання її з нововинайденим стилем "GLOW ART" створює неймовірний ефект сяйва, в чому переконався її син, коли на одну з вечірок одягнув подаровану мамою краватку. Повернувшись додому, він розповідав, як захоплювались виробом його ровесники. З того часу юнак, який, до речі, має власне хобі – виготовлення моделей з радіоуправлінням, став їй надійним помічником в організацій виставок, майстер-класів, зустрічей з цікавими людьми. Прихильником таланту пані Тетяни є і власник галереї "Єлисаветград" Микола Цуканов, який запросив вишивальницю до Кіровограда та надав зали галереї для виставки її робіт. На знак подяки Тетяна Протчева подарувала шанувальнику краватку-"метелик".
Презентація робіт Тетяни Протчевої в галереї "Єлисаветград" відбулась за участі великої кількості поціновувачів вишивки. Багато кіровоградок присвячують свій вільний час цьому захопленню, тому прийшли ознайомитись із новими напрямками в даному виді мистецтва, поговорити на, так би мовити, професійні теми з визнаною у світі майстринею.
– Я вважаю, що вишивка – це прекрасний засіб знайомства з культурою країни, яку ти представляєш, – каже пані Тетяна. – Так сталось і в Японії, де була організована моя виставка робіт, виконаних у суто традиційному українському стилі. До мене підійшла японка, з якою ми спілкувались мовою мистецтва вишивки. Вона запропонувала вишивати люрексовими нитками, яких, до речі, як з’ясувалось, в Україні просто немає. Саме ця японка презентувала мені моток таких ниток на знак вдячності, як вона сказала згодом, за високопрофесійне вміння передати через вишивку національний дух та традиції нашого народу.
Саме з тих пір і почалось захоплення Тетяни вишивкою в стилі сяючого мистецтва.