64 відсотки компаній готові надавати допомогу суспільству для захисту від коронавірусу, третина – готова надати матеріальну допомогу. Про це свідчать результати опитування, яке провела американська торгова палата в Україні спільно з компанією “Делойт”, повідомляє «Економічна правда».
Зазначається, що в опитуванні 19 березня 2020 року взяли участь 104 представники із 96 організацій. Переважна більшість респондентів констатувала, що вже надають допомогу суспільству у вигляді засобів захисту (27%), коштів (20%), медичних приладів (5%) та ліків (3%).
З’явилися такі приклади безкорисливої допомоги і у нашому місті. Пресслужба агрохолдингу «АЙ ЕНД Ю ГРУП ЮКРЕЙН» повідомила, що його засновник Сергій Тарасов придбав медичне обладнання, здатне врятувати сотні пацієнтів з ускладненнями від коронавірусної інфекції. Йдеться про два вентилятори Puritan Bennett-560 виробництва США для здійснення штучної вентиляції легень вартістю 515 тисяч гривень, які найближчим часом одержить лікарня швидкої медичної допомоги Кропивницького. Ще три апарати штучної вентиляції легень S1200 планується закупити і передати лікувальним закладам Кіровоградщини до кінця квітня.
ФК «Олександрія» та компанія «Агровіста» теж профінансують закупівлю апаратів для штучної вентиляції легень.
У місті запущено рух «СТОП коронавірус». Центральна міська лікарня з дитячим і дорослим інфекційними відділеннями міською владою визначена як заклад де будуть лікувати тих, хто захворіє на COVID-19. Міський голова Андрій Райкович провів зустріч із представниками бізнесу, і вони висловили готовність долучитися до створення додаткового фінансового резерву закладу. На рахунок лікарні надійдуть пожертви від промислових підприємств – «Ельворті», «Радій», «Кернел», «Градолія», «Золотий вік» та інших. Кошти, які вдасться акумулювати, покриватимуть витрати на додаткове медичне обладнання, розхідні матеріали, індивідуальні засоби захисту та інші невідкладні потреби, що можуть виникнути у випадку пандемії. Ці витрати контролюватимуться спільно міською владою та донорами резерву.
Мережа магазинів «Будмайдан» у Кропивницькому на період карантину перепрофілювала власний швейний цех з пошиття спецодягу на виробництво захисних масок. Упродовж трьох днів підприємство виготовило близько тисячі штук необхідного елементу індивідуального захисту.
– Аби пошити захисну маску, треба не більше 15 хвилин, – кажуть кравці підприємства. – Матеріали – тканина, нитки та резинка.
За словами керівниці швейного цеху мережі “Будмайдан” Катерини Брюховецької, в цеху працюють шість кравчинь. За день вони шиють по кілька сотень масок.
– Усі вони з бавовни та марлі. Маски багаторазові: добре захищають від бактерій і приємні на дотик. Запасів тканини вистачить ще як мінімум на дві – три тисячі масок. Перші маски отримають комунальні підприємства міста та тролейбусний парк. Частину масок як благодійну допомогу передадуть центральній міській лікарні та органам правопорядку, – зазначила Катерина Брюховецька. – Це приклад соціально відповідального бізнесу, що орієнтується на спільне подолання загальнонаціональної біди – епідемії коронавірусу.
Очевидно, у цій ситуації не лише бізнес, а й усе суспільство має проявляти взаємну солідарність. Це дуже важливо буквально на духовному рівні. Ось як коментує цей аспект нумеролог Лариса Саліманович:
«Хто ще не в курсі, знайомтеся: двадцятий аркан у системі Таро має назву Верховний (Страшний) Суд, що у подвійному варіанті точно вказує на умовну точку перезавантаження, яку людство проходитиме упродовж всього року. Хто встиг до цього періоду або зуміє упродовж наступних місяців стати Людиною, той отримає шанс очистити не лише свою карму, а й карму власного роду. Ну, а якщо умовний «хтось» свідомо захоче залишитися «хом’ячком», то Всесвіт цього разу точно відмовляти не буде. Словом, вселенська труба кличе до духовного ПРОБУДЖЕННЯ, і станеться саме те, що мусить статися, як невідворотний результат прямої дії закону причини і наслідку.
Українців уся ця історія стосується найпряміше, бо число року створення нашої держави (1991= 1+9+9+1=20) у сумі теж дає двадцятий аркан. На звичнішому, матеріальному рівні Суд – це архетип родини, роду, Батьківщини, країни. Тобто вже у самій даті народження української держави закладена необхідність розбудовувати наше суспільство за принципом єдиної сім’ї, де всі турбуються один про одного.
І ми вже не раз демонстрували саме такі риси характеру. Достатньо пригадати дух обох Майданів або народження волонтерського руху на початку війни. Це якраз ті чесноти, які дали великий світлий плюс у нашу спільну карму, тому є шанс, що ми виберемося і з теперішньої коронавірусної пастки».