Так, для КП «Теплоенергетик» встановлено тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для бюджетних установ та інших споживачів – у розмірі 1741,26 грн/Гкал. Плата для населення – абонентів КП «Теплоенергетик», що мешкає у житлових будинках з централізованим опаленням складатиме 1603,04 грн/Гкал у багатоповерхівках, обладнаних тепловими лічильниками і 45,68 гривень за квадратний метр – у помешканнях без лічильників.
Орендне підприємство ДП «Кіровоградтепло» матиме дещо вищі тарифи на теплову енергію: для бюджетних установ і інших споживачів – 2078,98 грн/Гкал. А мешканцям міста – абонентам ДП «Кіровоградтепло» доведеться сплачувати за тепло 1852,82 грн/Гкал за лічильником, або 47,21 гривень за квадратний метр без приладів обліку.
– Нині діючі тарифи на обох теплогенеруючих підприємствах на сьогодні не є економічно обґрунтованими, – відзначив на засіданні виконкому директор департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Андрій Паливода. – Для КП «Теплоенергетик» останнє коригування тарифів здійснювалося у 2016 році. Відповідно, збитки підприємства у 2017 році склали 30,15 мільйонів гривень, а у першому півріччі 2018 року – 22,5 мільйона гривень. По підприємству ДП «Кіровоградтепло» чинні тарифи відшкодовуються на 85 відсотків від їх фактичної собівартості.
Після прийняття виконкомом відповідного рішення рішення, зростання тарифу по КП «Теплоенергетик» для населення, яке має лічильники складає 22,8 відсотка, для абонентів без приладів обліку – 18,4 відсотка, для бюджетних установ – 26,9 відсотки, для інших споживачів – 18,7 відсотка.
По ДП «Кіровоградтепло» плата за отримані послуги для населення збільшилася на 15,45 відсотка, для бюджетних установ та інших споживачів – на 14,77 відсотка.
Як зазначив міський голова Андрій Райкович, зараз міська влада повинна рухатись у напрямку зменшення енерговитрат. Для цього потрібно провести повну теплосанацію бюджетних установ і всіляко спонукати до цього мешканців багатоповерхових житлових будинків, особливо тих, які створили ОСББ. Також слід встановлювати модульні та районовані котельні, що дозволить значно зменшити енерговитрати. Зараз профільні фахівці вже розробляють відповідну схему та розраховують витрати для її запровадження. Новобудови міста повинні також обладнуватись модульними котельнями. Тільки так можна буде значно економити на споживанні тепла, а не обігрівати повітря через енергозатратні старі технології. Прикладом ефективного виробництва та споживання теплової енергії є новозбудована модульна котельня для ЗОШ №17 та двох найближчих до неї дитсадків. Наявний 97-відсотковий коефіцієнт корисної дії дає можливість зменшити енерговитрати та збільшити тепловіддачу для обігріву приміщень.
Ольга ПЕТРЕНКО