Вітряна віспа наступає

На Кіровоградщині зросла кількість хворих на вітряну віспу. Так, за даними головного управління Держсанепідслужби в Кіровоградській області, з початку травня в регіоні на цю недугу, яку в народі називають вітрянкою, захворіло 450 осіб, з них 92 відсотки діти.

– Випадки захворювань серед школярів зареєстровані у 29 школах області, – повідомила редакції заступник начальника управління Тамара Ланкмілєр. – Зокрема, у Новоархангельську, Олександрійському, Олександрівському, Маловисківському, Знам’янському, Кіровоградському районах, Кіровограді, Знам’янці, Олександрії та Світловодську. У школах, де зареєстровано випадки захворювань, запроваджено обмежувальні заходи – за контактними із хворими дітьми ведеться медичний нагляд, проводяться загальні протиепідемічні заходи (вологе прибирання, провітрювання) й таке інше. Ситуація – на контролі в головного управління Держсанепідслужби в області.

Як зазначила нещодавно на нараді заступник голови ОДА Галина Пастух, введення обмежувальних заходів не означає, що діти цих шкіл не будуть оздоровлюватися. Вона запевнила, що відкриття оздоровчих пришкільних таборів буде лише відтерміновано, а також розділять по змінах класи, де виявлені носії хвороби, і де їх немає.

Тим часом, спалах захворювання спостерігається і в інших містах України, зокрема у Запоріжжі та Маріуполі. Медики кажуть, що зростання рівня захворюваності було прогнозований, оскільки ця хвороба розвивається «циклічно». Цикл вітрянки – три роки. Протягом двох років захворюваність залишається на одному рівні, а на третій спостерігається значне зростання. 2013 рік став року епідемічного підйому.

Нагадаємо, що вітряна віспа – це інфекційне захворювання, що викликається вірусом. Для вітрянки характерна поява висипки у вигляді бульбашок, висипання супроводжуються підйомом температури. Сприйнятливість до вітряної віспи дуже висока. Зараження відбувається повітряно-краплевим шляхом.

Лікування більшості хворих проводиться вдома Прогноз як правило позитивний, хоча можливі й ускладнення - серед яких найтяжчими є запалення головного мозку (енцефаліт) та легень (пневмонія). Найлегше хворобу переносять діти від одного до 14 років – недарма кажуть, що краще вітрянкою перехворіти в дитинстві. А ось у немовлят, підлітків та дорослих перебіг хвороби може бути тяжким, а у вагітних захворювання на вітрянку призводить до патологій розвитку плоду.

Після перенесеного захворювання в людини залишається до неї стійкий імунітет – повторні захворювання вітрянкою бувають вкрай рідко.

Читайте також