Віктор КУХАРЕНКО: МІСЬКА ВЛАДА ЧИМАЛО ЗРОБИЛА ДЛЯ ТОГО, АБИ КІРОВОГРАД СТАВ ЗАТИШНИМ, ГАРНИМ І ЧИСТИМ, А ЙОГО ЖИТЕЛІ ОТРИМУВАЛИ ЯКІСНІ КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Однак, незважаючи на надзвичайно тяжкий стан житлово-комунального господарства, обмежені можливості місцевого бюджету, в Кіровограді в цій галузі зроблено досить багато, що не можна не помітити. Про те, які кроки робить влада для того, аби кіровоградці отримували якісні та в повному обсязі комунальні послуги, які проекти за останній час реалізовано в житлово-комунальному господарстві, що ще планується втілити в життя, – в інтерв’ю із заступником міського голови – директором департаменту житлово-комунального господарства Віктором Кухаренком.

– 2007-2009 роки та нинішній були досить складними для житлово-комунального господарства Кіровограда, – каже Віктор Іванович. – Однак, незважаючи на складне фінансове становище галузі, комунальні підприємства в цілому надавали споживачам послуги належної якості. Діяльність місцевої влади в галузі ЖКГ була спрямована на виконання завдань, що виходили із розроблених та затверджених галузевих і бюджетних програм.

Що стосується житлового фонду, то більшість будинків у Кіровограді – у незадовільному стані. У нашому місті є будинки, зведені ще в дореволюційний період, і їх ресурс міцності давно вичерпався. Кошти, передбачені на капітальний ремонт житлового фонду, спрямовуються, у першу чергу, на ліквідацію наслідків аварійних ситуацій, виконання робіт, що забезпечують безпеку проживання. Так, у 2007 році на утримання житлового фонду з міського бюджету було виділено майже шість мільйонів гривень, більша частина цих коштів була використана на капітальний ремонт дахів 62 житлових будинків. За бюджетні кошти були також виконані ремонти в 16 будинках інвалідів Великої Вітчизняної війни, облаштоване автономне опалення в будинках №№50, 50а на вулиці Куроп’ятникова та в квартирі будинку №31 на вулиці Леніна, що дало можливість вирішити багаторічну проблему з опаленням цих будинків.

У 2008 році найбільше коштів було мобілізовано на капітальний ремонт покрівель (55 будинків – на 5,5 мільйона гривень) і на ремонт внутрішньодворових доріг (36 об’єктів – на 2,5 мільйона гривень). За 2008 рік відремонтовані інвалідам війни 14 квартир та будинків на 0,4 мільйона гривень. Крім того, капітально полагоджено 40 ліфтів, проведена експертиза 111 підйомників. З 2008 року розпочато промивання мереж теплозабезпечення в житлових будинках. У 2009 році за рахунок місцевої казни виконано ремонт покрівель в 32 будинках на три мільйони гривень, внутрішньодворових доріг на 0,5 мільйона гривень, капітальний ремонт інженерних мереж – на 31 об’єкті.

Крім того, в трьох будинках виконано комплексний капітальний ремонт, а також полагоджено 22 квартири інвалідів Великої Вітчизняної війни та осіб, на яких поширюються пільги з безкоштовного капітального ремонту. Для ліквідації наслідків пожежі в 2008 році виконано капітальний ремонт будинку №66, на вулиці Пушкіна. Було також капітально відремонтовано 42 ліфти та проведена експертиза 39 підйомників на суму один мільйон гривень. Виділялися кошти на гідроочищення та промивання мереж теплозабезпечення в житлових будинках та на заміну й капітальний ремонт електромереж.

У 2010 році передбачено бюджетних асигнувань у розмірі понад 5,9 мільйона гривень, із них на виконання капітального ремонту покрівель 16 будинків планується виділити 1,8 мільйона гривень. На сьогодні виконаний капітальний ремонт покрівлі житлового будинку на вулиці Дзержинського, 61, яка була зруйнована внаслідок снігопаду цієї зими. Не залишили ми без уваги й будинок на вулиці Шевченка, 54, хоча він не належить до комунальної власності. Тут оновлені зруйновані перестінки. Передбачені значні кошти на ремонт ліфтів та проведення їх експертиз (1,3 мільйона гривень). Варто зазначити, що на початку 2007 року в місті потребували ремонту 260 ліфтів, які перебувають на балансі ЖЕКів та КРЕПів. На сьогодні таких залишилося 80.

– А яка ситуація у водопровідному та тепловому господарстві?

– За рахунок спільного фінансування з міського та державного бюджетів було реалізовано ряд корисних для міста інвестиційних проектів, також вживалися заходи з енергозбереження. Так, були реконструйовані водопровідна мережа селища Нового, котельня на вулиці Хабаровській, 5, інженерні вводи та будинки оснастили приладами обліку теплової енергії.
Знаковою подією для жителів міста в 2008 році стало розірвання договору оренди цілісного майнового комплексу КП "Кіровоградводоканал". З першого липня 2008 року воду кіровоградцям подає комунальне підприємство "Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство". Ситуація з водозабезпеченням з того часу змінилася кардинально: жителі вже забули, що таке – графіки подачі води, постійні відключення водоканалу за борги перед ВАТ "Кіровоградобленерго" та ОКВП "Дніпро–Кіровоград".

Подібна ситуація – із ТЕЦ. ТОВ "ВЕТ", що взяло це підприємство в оренду, не уклало договорів на постачання газу із ДК "Газ України", мало величезні борги не тільки за блакитне паливо, а і з заробітної плати, перед різними фондами. Третина міста опинилася перед загрозою залишитися взимку без тепла, тож у вересні 2009 року через невиконання договірних зобов’язань орендарем і з метою забезпечення теплозабезпечення в опалювальний період соціальних об’єктів та житлових будинків договір оренди був розірваний, а ТЕЦ стала структурним підрозділом КП "Теплоенергетик".

Варто зауважити, що за рахунок фінансової допомоги з бюджету та власних надходжень КП "Теплоенергетик" погасило заборгованість із заробітної плати у розмірі 2,1 мільйона гривень, що наростили його попередники, інших виплатах.

Окремо хочу відзначити комунальне підприємство "Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба", яке знаходиться на повному утриманні міського бюджету. Це підприємство завжди оперативно реагує на аварійні ситуації, що виникають у житловому фонді, швидко й якісно її ліквідовує, має необхідну для цього техніку та фахових працівників. Це підприємство вкрай необхідне нашому місту. В 2010 році на його утримання передбачено 1,97 мільйона гривень.

– Що зроблено для благоустрою Кіровограда?

– Розв’язання проблем благоустрою в місті – на постійному контролі департаменту. Особлива увага приділяється стану дорожнього господарства. У 2007 році на капітальний ремонт доріг із міського бюджету було виділено понад 4,6 мільйона гривень, на поточний – 2,3 мільйона. Зокрема, капітально полагоджено асфальтове покриття на вулицях Колгоспній, Поповича, Преображенській, Жовтневої Революції, Аерофлотській, Новгородській, Курганній, Бєляєва, Джерельній, площі Привокзальній та інших. Виконано поточий ремонт асфальтового покриття на вулицях Володарського, Енгельса, Олександрійській, Київській, Щорса, Куроп’ятникова, Мічуріна, Червонозорівській, Габдрахманова, Островського, Пушкіна, Леніна, Єгорова, Кірова, Пашутіна, академіка Корольова, Межовому бульварі й таке інше. В 2008 році виконані роботи з капітального ремонту доріг на 11 мільйонів гривень на вулицях Яновського, Генерала Шумілова, Тимірязєва, Карабінерній, Інтернаціональній, Колодязній, Ялтинській, проспекті Комуністичному, із поточного ремонту – на 2,8 мільйона гривень на вулицях Калініна, Ушакова, Терешкової, Фрунзе, Франка, Степняка Кравчинського, Медведєва, Жовтневої Революції, проспектах Університетському, Правди та інших. В 2009 році капітально відремонтовано асфальтове покриття на вулицях Мира, Шевченка, Волкова, Героїв Сталінграда, Олександрійській, проспекті Винниченка та інших, поточний ремонт виконано на вулицях Брестській, Ушакова, Комарова, Генерала Жадова, Ленінградській, І.Франка, Аерофлотській, Куроп’ятникова, Межовому бульварі та інших. У 2010 році на реконструкцію, ремонт доріг та експлуатацію дорожньої системи передбачено 14,4 мільйона гривень, з яких за 9 місяців 2010 року виділено 8,5 мільйона гривень. Капремонт виконано на вулицях Жовтневої Революції, Калініна, Декабристів, Шевченка, Короленка, Карла Маркса, Космонавта Попова, Героїв Сталінграда, Дзержинського та інших, поточний – на Декабристів, Полтавській, Московській та інших.

Передбачалися в ці роки в бюджеті кошти на утримання зелених насаджень, видалення старих дерев на територіях КРЕПів, ЖЕКів, навчальних, лікувальних закладів, утримання парків та скверів, обслуговування світлофорів. Активно виконувалися роботи з відновлення зовнішнього освітлення – у тому числі на вулицях Степняка Кравчинського, Кропивницького, Медведєва, Ярошенка, Гоголя, Комарова, Курганній, Глінки, Курортній, Пашутіна, проспектах Університетському, Правди та інших. До речі, міська влада віднайшла також можливість застосовувати при відновленні зовнішнього освітлення натрієві лампи, що значно підвищує якість освітлення вулиць. Встановлено 5 нових світлофорів, які в чотири рази менше споживають електроенергії, ніж лампові. Реконструювали також світлофор на розі вулиць Шевченка та Чорновола, тепер він – європейського типу, для людей з обмеженими фізичними можливостями.

– Кіровоградці помітили й те, що місто за останні роки стало значно чистішим...

– Дійсно, сміття вивозиться вчасно, зменшилася кількість стихійних сміттєзвалищ, облаштовані контейнерні майданчики. Загалом, рівень благоустрою в Кіровограді значно вищий, ніж у багатьох інших містах України – наприклад, у Черкасах, Дніпропетровську. Я вважаю, що в першу чергу – це заслуга міського голови як керівника виконавчого органу, а також департаменту житлово-комунального господарства та тих підприємств, що працюють у цій сфері, – "Тресту зеленого господарства", КПУШ, КП "Єлизавета", КП "Універсал-2005". Їх працівники оновлюють зелені насадження, ремонтують дорожнє покриття, а КП "Міськсвітло" займається вуличним освітленням. Проспект Комуністичний, вулиці Карла Маркса та Короленка, площа Богдана Хмельницького мають доглянутий вигляд та ілюмінацію. До речі, разом з депутатом міської ради Юрієм Шаровим під час спілкування з міським головою минулого року було прийнято рішення про ремонт проспекту Комуністичного. Там було капітально полагоджено асфальтове покриття, встановлено новий турнікет, відновлено зовнішнє освітлення, нанесено дорожню розмітку біля навчальних закладів, також було встановлено нові лавочки, облаштовано газони. Сьогодні – це чудове місце для відпочинку жителів. Проспект Комуністичний – один із найгарніших куточків Кіровограда. Для мене це – яскравий приклад благоустрою, такою має бути кожна вулиця обласного центру.

Завдяки підтримці міської влади поліпшилася й матеріально-технічна база комунальних підприємств. З метою надання якісних та своєчасних послуг населенню міста, чотирьом комунальним підприємствам було виділено 3,35 мільйона гривень для придбання техніки. Зокрема, для комунального підприємства з утримання шляхів закуплено сім машин для вивезення сміття, КП "Трест зеленого господарства" та КП "Кіровоград-Універсал 2005" отримали дві вишки, а останнє – також обладнання для відлову бродячих тварин. Нинішнього року для шести комунальних підприємств планується купити автотранспорт на 2,56 мільйона гривень.
Загалом, багато зроблено для того, аби Кіровоград став затишним, гарним, щоб людям було де відпочити, а гостям міста – що показати. Так, до Дня Перемоги відновлено пам’ятник радянським артилеристам ("Катюша"), встановлено пам’ятник Герою Радянського Союзу Куроп’ятникову в сквері біля готелю "Турист", благоустроєно прилеглі до них території. До початку нового навчального року закінчено реконструкцію площі біля педуніверситету, а до Дня міста – ремонт дошки Пошани та території, де вона розташована. Варто відзначити й те, що на площі Кірова відновлено роботу фонтанів, які до 2008 року не працювали.
Якщо команда міського голови в тому складі, в якому вона зараз працює, залишиться і на наступний виборчий термін, то я вважаю, що ми зможемо докласти максимальних зусиль для подальшого оновлення зовнішнього освітлення, капітального ремонту доріг та іншого. Адже міське господарство – як живий організм: за ним потрібно слідкувати, відчувати, якщо десь виникають якісь проблеми – оперативно втручатися та виправляти ситуацію.

Наостанок зазначимо, що Віктор Кухаренко дав згоду на те, щоб балотуватися по мажоритарному округу в міську раду від Народної партії України. Його округ – вулиця Карла Маркса, проспект Комуністичний, площа Дружби народів, це та територія, якій він, будучи депутатом нинішнього скликання, а також раніше членом виконавчого комітету, приділяв значну увагу. За словами Віктора Івановича, якщо його підтримають виборці, він обіцяє плідно працювати на благо міста й надалі.

Розмову вела Марія ТКАЧЕНКО

Читайте також