Утилізувативсі пестициди на Кіровоградщині планується протягом 5 років

- На відміну від минулорічного, який відбувався у Закарпатській області, збір цього року має дещо ширше коло завдань, — зазначив Василь Квашук, виступаючи перед учасниками зібрання.— Зокрема, підведення підсумків роботи щодо здійснення планування заходів цивільного захисту та їх виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади, розгляд та впровадження шляхів вирішення проблемних питань регіонів у сфері цивільного захисту, запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, обмін досвідом щодо цих питань, визначення проблемних питань та підготовка пропозицій щодо їх вирішення.

Далі у своїй доповіді Василь Павлович зауважив, що створення Єдиної системи протидії надзвичайним ситуаціям у державі не завершено. Згідно з чинним законодавством у сфері цивільного захисту функціонують три взаємодублюючі системи - Система Цивільної оборони, Єдина Державна система запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру і Єдина система цивільного захисту, - що ускладнює здійснення заходів захисту населення і територій, є неефективним та суперечить міжнародним тенденціям. Щоб змінити ситуацію на краще, Урядом прийнято ряд нормативно—правових документів, які передбачають комплекс заходів спрямованих на вирішення більшості проблем у сфері цивільного захисту. Одним із завдань збору є ознайомлення з новими урядовими документами та змінами і доповненнями до вже діючих. Окремо директор Департаменту ЦЗ МНС України зупинився на розробці і прийнятті Кодексу України «Про цивільний захист».

Також Василь Квашук ознайомив присутніх з основними положеннями проекту Концепції розвитку цивільного захисту до 2025 року, розробленої МінНС, яка визначить основні напрямки реалізації державної політики у сфері цивільного захисту на середньострокову перспективу.

У рамках збору відбулася коротка прес-конференція директора Департаменту ЦЗ МНС України генерал-майора служби цивільного захисту Василя Квашука, під час якої журналісти обласних видань отримали відповіді на питання щодо надзвичайних ситуацій, характерних саме для нашої степової Кіровоградщини, та ефективних засобів їх попередження. Журналістів також цікавили проблеми перезатарення й утилізації непридатних пестицидів та знешкодження боєприпасів часів війни і очищення колишніх полігонів, як в межах держави, так і конкретно у Кіровоградській області.

За словами Квашука, на Кіровоградщині зберігається близько 1,5 тисячі тонн пестицидів. Загалом в Україні їх 21 000 тонн, найбільша кількість зберігається у Вінницькій області, у решті - приблизно по однаковій кількості, однак є і регіони, де їх майже повністю утилізували.

На Кіровоградщині, зазначив Василь Квашук, їх мають повністю утилізувати протягом 5 років

Читайте також