У в’язниці засуджені «гонять» горілку і самі відмикають камери

У Кропивницькій установі виконання покарань №14, яка знаходиться на вул. Яновського в обласному центрі, в’язні вільно розгулюють приміщеннями, мають ключі від камер, зберігають молотки, ломи та ножі, таблетки, шприци й алкоголь...
Ці та інші порушення намагався “відкупити” начальник УВП, пропонуючи хабар прокурору.
Таку інформацію 19 жовтня на брифінгу озвучив начальник відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходах примусового характеру прокуратури Кіровоградської області Олександр Замороз.
За словами Олександра Замороза, під час перевірок Кропивницької УВП прокуратура виявляли грубі порушення законодавства і конституційних прав ув’язнених, які протягом тривалого часу не усувалися і набули системного характеру.
– В установі постійно порушується конституційне право ув’язнених на передбачену законом норму житлової площі – не менше 2,5 м2. У камері розміром 7,5 м2 може утримуватись не більше трьох осіб. На жаль, у цій установі в таких камерах перебуває по четверо – п‘ятеро осіб. Постійно порушується порядок розміщення ув’язнених: судимі сидять із раніше не судимими, судимі за тяжкі злочини сидять з особами, які скоїли нетяжкі злочини, – розповів начальник відділу нагляду. – Камери у неналежному санітарному стані. Понад 80 їх відсотків потребують капітального ремонту. 160 дверей на камерах встановлені ще на початку минулого століття. Кропивницька УВП побудована у 1908 році, з того часу їх досі ніхто не міняв. Після сильного удару двері відкриються, і ув’язнені можуть з камери вийти. Охоронна система, яка встановлена у 1980-х роках, технічно і “морально” застаріла, постійно виходить з ладу, не спрацьовує. У цій установі, згідно з нормативними документами, передбачено п‘ять технічних рубежів охорони. Фактично у Кропивницькій УВП такий рубіж охорони лише один. Інші відсутні. Система відеоспостереження працює вкрай неефективно. Відеокамери відсутні, ті, що є – застарілі. У результаті цього адміністрація не має можливості контролювати несення служби добовим нарядом і переміщення ув’язнених на території установи. Через недоукомплектованість особового складу не всі пости забезпечені людьми. Дуже часто замість 20 постів виставляється 10. Цілі поверхи установи фактично залишаються без нагляду. В’язні порушують режимні вимоги – самостійно виходять із камер. Вони спілкуються між собою, мають можливість впливати на співучасників злочинів, змінювати покази в суді та під час досудового слідства. В кожній другій камері виявлені мобільні телефони. Ув’язнені мають можливість виготовляти бражні закваски, спиртні напої, вживати їх самі і продавати іншим ув’язненим. У багатьох камерах виявлені значні запаси лікарських засобів, шприци для ін’єкцій. Окрім того, були виявлені ножі, викрутки, металеві ломи, молотки, молоти. Під час останніх двох перевірок нами виявлено більше десяти ножів. У засуджених також знайшли три ключі від камер. Тобто ув’язнені мають можливість самі відкривати замкнені приміщення цими ключами.
За словами Олександра Замороза, прокуратура області через Генеральну прокуратуру України внесла вказівку до Міністерства юстиції України з вимогою закрити Кропивницьку УВП №14 через її невідповідність вимогам законодавства та невиконання покладених на неї функцій.
За його словами, в разі виникнення надзвичайної ситуації чи бунту, ув’язнені легко вийдуть на вулицю. А враховуючи те, що установа знаходиться в місті, існує реальна загроза безпеці місцевих жителів. На цю загрозу прокуратура постійно звертає увагу в документах реагування.
Про це 19 жовтня на брифінгу журналістам повідомив начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональних прокуратур Микола Зінов’єв. Керівнику Кропивницької УВП №14 оголосили про підозру, зараз він знаходиться в ізоляторі тимчасового тримання.
“Прокуратура області розслідує кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України (Надання неправомірної вигоди особі, що займає відповідальне становище) стосовно керівника Кропивницької УВП №14. Він звернувся до працівника прокуратури області з тим, щоб пом’якшити або не вказувати порушення, виявлені під час перевірок. Просив не вказувати певні моменти у довідках про порушення і не зазначати цю інформацію в документах реагування”, – розповів представник прокуратури.
Микола Зінов’єв зазначив, що прокуратура під час обрання запобіжного заходу буде просити для підозрюваного тримання під вартою строком на 60 діб.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
"Політика - це серйозна справа". Трамп провів зустріч з Байденом у Білому домі - BBC News Україна.
Найбільш таємнича планета. На супутниках Урану можуть існувати умови, сприятливі для життя - BBC News Україна.
МЗС висловив своє незадоволення щодо демонстрації фільму про "любов українки та росіянина" в Талліні: це викликає відчуття розчарування.
Теги