70 держорганів України займаються перевірками бізнесу, 44 із них вдаються до такого заходу, як зупинення діяльності підприємств. Торік ці органи здійснили понад два мільйони ревізій і зупинили роботу понад півтори сотні суб’єктів бізнесу. Внаслідок вимушених простоїв підприємства недоотримали більш як 27 мільярдів гривень прибутків. Це – відомості Федерації роботодавців України, яка виступає за скорочення кількості контролюючих органів та їх повноважень, а поки вони діють – склала їх реєстр і розмістила його на власному веб-сайті.
– Я хочу, щоб кожен роботодавець знав, хто його може перевіряти, скільки разів, з якими повноваженнями, щоб було зрозуміло, хто може зупинити виробництво, – розповів про призначення цього реєстру голова ради ФРУ Дмитро Фірташ представникам понад 100 підприємств нашої області, зустрівшись із ними минулого тижня у приміщенні Кіровоградської облдержадміністрації. У цій нараді також взяли участь міністр промислової політики Михайло Короленко (який прибув до Кіровограда разом з Дмитром Фірташем), голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко, кіровоградський міський голова Олександр Саінсус, керівники райдержадміністрацій області.
Та не тільки велика кількість контролерів непокоїть роботодавців України. За словами Фірташа, підприємців, які увійшли в очолювану ним громадську організацію, не влаштовують правила, які регулюють діяльність бізнесу. Вони, переконаний голова ФРУ, "вигідні тим, кому вигідно працювати в “тіні”". Змінити їх поставила собі за мету ФРУ.
Повівши мову про ефективність Федерації роботодавців, Дмитро Фірташ повідомив, що завдяки її дворічному представництву в Кабміні (навіть без права голосу) вирішено чимало проблем вітчизняного бізнесу. Навів голова ради ФРУ і такий факт: прем’єр-міністр Микола Азаров, взявши участь у з’їзді федерації, наступного дня провів засідання Кабміну, результатом якого став десяток сприятливих для української економіки рішень. Також Дмитро Фірташ закликав бізнесменів Кіровоградщини створити фонд, з якого надавалася б на поворотній основі допомога (такі собі пільгові кредити) підприємцям-початківцям.
Ідею про такий фонд підтримав голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко. За це висловилася й генеральний директор ТОВ "Друкмаш-центр" Людмила Шубіна. Вона ж повідомила, що напередодні цієї наради розпитала знайомих бізнесменів про їхні проблеми, і ті як головну свою біду назвали таку: надмірна увага контролюючих органів. Та й завод самої Людмили Шубіної, за її словами, минулого року не перевірявся тільки рибнаглядом.
Керівник обласної організації ФРУ голова наглядової ради ПрАТ "Гідросила груп" Павло Штутман нарікав на митну політику держави, яка, за його словами, не дає підприємствам проводити технічне переозброєння і стримує розвиток цілих галузей промисловості.
– Потрібно терміново, на урядовому рівні, вжити невідкладних заходів для скасування ввізних мит на промислове обладнання, яке не виробляється в Україні, – сказав Павло Штутман.
Завершилася нарада тим, що Дмитро Фірташ і Андрій Ніколаєнко підписали меморандум про співпрацю ФРУ та Кіровоградської облдержадміністрації.