У Верховній Раді Партія регіонів представлена депутатською фракцією “Регіони України”, яку очолює заступник голови партії В.Рибак.
Лідери Партії регіонів є ініціаторами створення виборчого блоку “За єдину Україну!”. На Кіровоградщині об’єднавчі процеси п’яти партій в одну завершилися у квітні 2001 року. Своїм існуванням обласна організація Партії регіонів зобов’язана таким відомим у краї людям, як М.Бондар, О.Грушевський, В.Кравченко та інші.
Інтенсивний розвиток її структури і ріст чисельності розпочалися після звітно-виборчої конференції (19 липня 2001 року), на якій головою Кіровоградського регіонального відділення було обрано заступника голови обласної державної адміністрації Миколу Ковальчука. Якщо на той час осередки було створено в 14 районах, то сьогодні вони діють в усіх містах і районах області, маючи у своїй структурі 240 первинних організацій та 9200 членів партії.
На перше листопада за своєю чисельністю Кіровоградська обласна партійна організація знаходилася у “першій десятці”, поступаючись лише Донецькій, Київській міській, Харківській, Запорізькій, Одеській, Луганській партійним організаціям.
До грудневої конференції, яка відбулася 4 грудня, регіональне відділення, районні, міські осередки підійшли організаційно згуртованими, здатними успішно вирішувати політичні завдання центральних органів Партії регіонів щодо сприяння місцевим органам державної і виконавчої влади у розвитку демократії, економіки, зміцнення добробуту українського народу.
За короткий термін свого існування в області Партія регіонів заявила про себе через підтримку таких важливих культурно-просвітницьких заходів, як обласні свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”, “Козацької слави Кіровоградщини”. За її підтримки побачила світ книга переможців конкурсу дитячої творчості “Діти про податки” та ін.
На конференції Партії регіонів голова облдержадміністрації Василь Моцний акцентував увагу на необхідності наповнення регіональної політики ініціативами, спрямованими на прискорення темпів виробництва, збільшення бюджетних надходжень, реалізацію регіональних соціальних програм.
“Вибори 2002 року — це іспит на демократію, — підкреслив Василь Моцний, — і кожна партія, що стоїть на державницьких позиціях, повинна довести це ділами перед виборцями”.
Він висловився на підтримку об’єднання демократичних сил у виборчому блоці “За єдину Україну”.