У під’їзді будинку в Кіровограді знайшли труп чоловіка з перерізаним горлом

Віктор Михайлович поінформував представників ЗМІ про оперативний стан на території області та заходи, яких вживають працівники ОВС, з метою поліпшення криміногенної ситуації в регіонах. Зокрема начальник Управління зазначив, що сьогодні найбільш актуально перед органами внутрішніх справ стоїть питання повернення довіри населення до міліції. Тому за кожним фактом укриття від обліку повідомлень кримінального змісту, або неналежного їх розгляду, проводяться службові розслідування з вжиттям жорстких заходів дисциплінарного впливу до осіб, які допускають такі порушення.

В свою чергу, збільшилась і кількість звернень громадян до міськрайорганів області. Так, за 8 місяців поточного року до ОВС регіону надійшло понад 53 тисячі звернень, за якими проведено перевірки та винесено рішення згідно чинного законодавства, а по майже 7 тисячах порушено кримінальні справи.

З початку року на території області проведено 56 оперативно-профілактичних заходів, з яких 37 – загальнодержавного рівня та 19 – безпосередньо за ініціативою обласного апарату. На даний час ще 9 оперативно-профілактичних відпрацювань тривають.

Як в цілому по державі, так і Кіровоградській області відмічається зростання рівня злочинності, у тому числі з окремо взятих видів злочинів. Так, загалом за 8 місяців поточного року зареєстровано 8 тисяч 27 злочинів, зокрема збільшилась кількість умисних вбивств, зґвалтувань, шахрайств та крадіжок усіх форм власності.

Але, поряд з цим, заходи, вжиті працівниками ОВС, дали позитивні результати. Зокрема на 9,3% відмічається зменшення кількості вчинених умисних тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі на 9,5% - що призвели до смерті потерпілого, на 36,6% - розбійних нападів, на 21,7% - пограбувань, на 26,9% - фактів ДТП зі смертельними наслідками, на 42,9% незаконних заволодінь транспортними засобами.

Одним із пріоритетних напрямків в діяльності міліції області залишається припинення діяльності на території області організованих злочинних угруповань, що створюють загрозу державній та економічній безпеці. У зв’язку з цим упродовж поточного року до суду вже направлено кримінальні справи стосовно учасників 6 організованих злочинних груп. Серед них 1 організована група економічного спрямування та 5 – загальнокримінального, у тому числі 1 з них мала міжнародні зв’язки. До їх складу входив 21 учасник, якими скоєно 33 злочини.

У напрямку протидії економічній злочинності на 41% збільшилась кількість викритих злочинів, пов’язаних з використанням бюджетних коштів та у сфері господарської діяльності. Більше викрито фактів фіктивного підприємництва, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, шахрайств з фінансовими ресурсами. Також викрито 291 факт порушень законодавства у сфері службової діяльності, у тому числі 108 – зловживання владою та 15 фактів хабарництва.

Крім того, з початку року робота органів і підрозділів внутрішніх справ області спрямовувалась на виконання вимог указів Президента України, рішень колегій МВС та УМВС, направлених на посилення тиску на наркозлочинність та контролю за суб’єктами, які здійснюють легальний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. На початок вересня п.р. зареєстровано 4 тис. 170 осіб, які допускають немедичне вживання наркотиків, що справляє відчутний вплив на криміногенну ситуацію в області.
Загалом у поточному році на території області виявлено 641 злочин у сфері незаконного обігу наркотиків, за вчинення яких кримінальної відповідальності притягується 397 осіб. Але на сьогодні найбільш актуальним залишається питання, де злочинці здобувають наркотичні засоби. І у більшості випадків виявляється, що нарковмісні рослини вирощуються по лісосмугах, балках, а органи місцевого самоврядування, на території яких знаходяться ці землі, взагалі не проявляють ніякої ініціативи щодо їх знищення. Тому за підсумками проведення останнього засідання колегії УМВС, яке відбулося 3 вересня 2010 року за участю голови Кіровоградської обласної адміністрації Сергія Ларіна та прокурора області Олега Левицького, було прийнято рішення про проведення на території регіону заходів з обстежень земельних ділянок з метою виявлення незаконних посівів нарковмісних рослин та оперативно-профілактичного відпрацювання навчально-виховних закладів за сприянням органів державної влади та місцевого самоврядування.

Також Віктор Михайлович зазначив, що з початку року у громадських місцях вчинено 465 злочинів, з них безпосередньо на вулицях та парках – 810, а тому потребує покращання стан забезпечення громадського порядку. Але за останні роки кількість працівників міліції значно зменшилась. Так, в районах на одного дільничного припадають території з 3-5 селищними радами, а по місту Кіровограду навантаження на одного працівника вдвічі більше, ніж має бути. Крім того, відбулося скорочення патрульних підрозділів. Тому для забезпечення ОГП на дільницях у день виборів 31 жовтня 2010 року планується залучення курсантів.

Розповів начальник управління і про те, що систематичні профілактичні відпрацювання населених пунктів та автошляхів області, у першу чергу, найбільш уражених аварійністю, дали позитивні результати у напрямку забезпечення безпеки дорожнього руху.

Зокрема під час нагляду за дорожнім рухом упродовж 8 місяців 2010 року працівниками ДАІ виявлено та припинено 130 тисяч 353 порушень Правил дорожнього руху України водіями транспортних засобів, з яких майже 9 тисяч фактів керування автотранспортом у стані сп’яніння, понад 24 тисячі – перевищення встановленої швидкості руху, більше 8 тисяч порушень правил проїзду перехресть, понад 6 тисяч правил обгону та більше 5 тисяч фактів проїзду на заборонений сигнал світлофора.

Завдяки вжитим профілактичним заходам вдалося досягти зменшення дорожньо-транспортного травматизму. Так, упродовж поточного року на території області скоєно 259 автопригод з потерпілими. Тяжкість їх наслідків також зменшилась: по поранених - на 8,4%, та по загиблих - на 1,9%.

Наприкінці прес-конференції начальник ВДСО при УМВС в області Олександр Спінул повідомив, що з 15 вересня по 29 жовтня 2010 року Державна служба охорони проводить акцію щодо встановлення засобів охоронної сигналізації у квартирах громадян з підключенням на пульт централізованої охорони. Тож всі громадяни можуть звернутися до ВДСО за консультацією за телефонами: 33-15-08, 33-25-09.

Ася Цуркан Весь Кіровоград

Читайте також