У Новому має вже бути не по-старому

Давно заплановане переведення опалення селища Нового із занадто енерговитратної котельні на енергоощадну може розпочатися після підтримки міськими депутатами проекту рішення міської ради «Про реконструкцію діючої котельні та теплових мереж від неї на вул. Металургів, 7-а в смт Новому м. Кропивницького».
Як наголосив на апаратній нараді у понеділок міський голова Кропивницького Андрій Райкович, це надзвичайно важливий об’єкт для селища. Більше того, він поставив завдання підключити мережі постачання до нової котельні ще до початку нового опалювального сезону, адже ремонтувати стару котельню нераціонально.
Згідно з проектом рішення міської ради, заплановано провести реконструкцію енергоощадної котельні і теплових мереж від неї, надати згоду та доручити управлінню капітального будівництва міської ради безоплатно прийняти проектно-кошторисну документацію – робочий проект на об’єкт «Реконструкція діючої котельні і теплових мереж від неї на вул. Металургів, 7-а в смт Новому м. Кропивницького» (рішення про його передачу вже прийняла Новенська селищна рада) та експертний звіт. А також визначити управління капітального будівництва міської ради замовником на будівництво об’єкта за названим проектом, а фінансовому управлінню міської ради забезпечити фінансування будівельно-монтажних робіт.
Якщо обранці кропивничан підтримають проект рішення щодо модернізації системи централізованого теплопостачання в селищі Новому, то від цього виграють як власники квартир у багатоповерхівках селища і працівники та вихованці шкіл і дитсадків, так і КП «Теплоенергетик», якому належать обидві котельні. Квартири новенців, бюджетні й комерційні установи найвіддаленішого мікрорайону Кропивницького в опалювальний сезон досі обігрівають майже півстолітня котельня (знаходиться поруч з руїнами заводу, який і народив селище-супутник), що раніше опалювала селище Нове, чавуноливарний завод і обласну психіатричну лікарню, а також сучасна невелика котельня 2007 року побудови. Перша з них – надзвичайно енерговитратна, зараз вона в холодну пору року обігріває частину Нового (тепло для нього продукує один з чотирьох її гігантських казанів, розміщених на різних рівнях височенної споруди), іншу частину гріє нова котельня.
Проект модернізації розробили спеціалісти ПАТ «Проектно-вишукувальний інститут «Кіровоградагропроект». Торік його генеральний директор Петро Довченко вартість реалізації проекту оцінив у 14,8 мільйона гривень, а проектно-кошторисної документації – 240 тисяч гривень.
Тож потрібно зупинити стару котельню й реконструювати нову, аби і КП «Теплоенергетик» не зазнавало в наступному опалювальному сезоні збитків, і отримувачі його послуг безперервно в холодну пору року мали гарячі батареї (через значний вік прокладеної вже доволі давно нинішньої новенської теплової мережі в ній час від часу відбуваються пориви). Нова котельня здатна двома водогрійними казанами із трьох, які в ній установлено, опалювати і житловий фонд, і бюджетні установи, і комерційні заклади селища. Реалізація проекту передбачає модернізацію нової котельні, для чого потрібно лише додатково встановити декілька насосів, і прокладення нової теплової мережі вже від енергоощадної котельні, яка знаходиться серед інших будівель селища (п’ятдесятирічна ж її попередниця – далеко від будівель, у які вона постачає тепло).
Зважаючи на важливість і нагальну необхідність реконструкції нової котельні в селищі Новому і теплових мереж від неї, новенці, та й інші кропивничани, очікують від депутатів міської ради (передусім від тих, які ігнорують її засідання) якнайшвидшого розгляду проекту рішення міської ради «Про реконструкцію діючої котельні та теплових мереж від неї на вул. Металургів, 7-а в смт Новому м. Кропивницького». Адже утримання застарілої енерговитратної котельні лежить важким тягарем на плечах усіх містян, які наповнюють своїми податками бюджет Кропивницького.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також