У Кропивницькому знову активізувалися догхантери

Собак вбивають по-звірячому з допомогою медпрепаратів і дрібних цвяхів
Два роки тому «Вечірня газета» розповідала про те, як у Кропивницькому протягом кількох місяців так звані догхантери по-звірячому винищували собак. У дворах багатоповерхових будинків вони розкидали їжу з отрутою. Жертвами тих покидьків ставали не тільки бродячі тварини, а й домашні собаки. Песики вмирали в страшних муках на очах у своїх господарів, нерідко свідками цієї жахливої картини ставали діти. І ось догхантери знову активізувалися.
Перші випадки були зафіксовані у грудні минулого року. Як зазначалося в сюжеті ТСН, жителі кількох вулиць приватного сектору за одну ніч втратили всіх своїх собак. Отрута була в сосисках і діяла практично миттєво. Деякі собаки вмирали раніше, ніж доїдали підкинуте. Власники потруєних собак зазначають, що за кілька днів до цього хтось уночі ходив під будинками та тихенько стукав у хвіртки. Люди вважають, що таким чином «розвідники» визначали, у яких дворах є пси.
На думку ветеринарів, тварин потруїли протитуберкульозним препаратом, який є у вільному продажу. Для людей він не є небезпечним, для котів і собак – смертельний.
А минулого тижня те ж саме трапилося на вулиці Жадова. Як пише сайт DOZOR, за словами очевидців, невідомий чоловік кидав безпритульним тваринам шматки ковбаси. З’ївши їх, собаки за кілька годин помирали.
– Це робив чоловік, не похилого віку, – каже місцева жителька, волонтер Аліна Лисенко. – У мене є підозри на кількох громадян. Є дуже агресивно налаштовані люди, яким просто не подобаються безпритульні собаки, і вони казали про те, що збираються їх потруїти. Дехто бачив молодого чоловіка високого зросту, який розкидав ковбасу темного кольору, ймовірно, кров’янку. Через декілька годин три собаки, яких він годував, померли.
Аліна Лисенко стверджує, що випадки отруєння псів почастішали. Припускає, що ковбасу знову обкололи препаратом від туберкульозу. За фактом отруєння собак жителі звернулися до поліції.
– Звернення в поліції зареєстрували. За даним фактом проводиться перевірка, – повідомила речник поліції області Віталіна Бевзенко.
Варто зауважити, що труять собак не лише хімічними речовинами та медичними препаратами. Як розповідають кінологи, останнім часом траплялися випадки, коли на вулицях розкидали шматки сиру із дрібними цвяхами.
Найстрашніше те, що отруїтися смертельною ковбасою чи померти через цвяхи може навіть собака, яка гуляє в наморднику.
Хто вбиває собак?
Все більше собаківників схиляється до думки, що це справа рук догхантерів (так себе називають представники специфічної субкультури, мисливці на собак). Кажуть, заходили на їхні сайти, читали на них поради, як і чим труїти собак і навіть бачили в Інтернеті жахливі фотозвіти результатів цієї боротьби!
Варто зауважити, що більшість кропивничан, до яких ми зверталися з проханням висловити свою думку стосовно таких звірячих вбивств, обурювалися цим. Але знаходяться й такі, хто стає на бік догхантерів. Когось колись укусив собака, іншим набридло обходити двори, де вештаються зграї безпритульних тварин. Але хіба це виправдовує жорстокість?
Ось кілька прикладів того, що пишуть на кіровоградських форумах ті, хто вважає, що тварин можна вбивати навіть на очах у дітей. На зауваження, що це може травмувати психіку дитини, користувач під ніком В.И. на форумі Р.К.С. відповідає: “З психікою у дитини буде нормально. Діти ще не здатні ототожнювати себе з іншими істотами, не здатні глибоко співчувати, не мають страху незворотності смерті, десь так до 12-ти років з цим жодних проблем. А от персональна загроза життю, здоров’ю дитини, яку може спричинити напад собаки, чи хвороба, якою дитина заразилась від собаки, – то для її дитячої психіки дійсно загроза, і не завжди лікується”. Інший подібний вислів: “Я б їх сам із рушниці постріляв, тільки заразу розносять і на людей кидаються”.
Не знаю, як кому, а мені страшно читати ці рядки. А ще дуже вони мені нагадують слова Шарикова із “Собачого серця”, тільки по відношенню до котів: “Мы их душили, душили…”
Варто нагадати цим нелюдам, що в Україні діє Закон “Про захист тварин від жорстого поводження”, відповідно до якого умертвіння безпритульних собак на вулиці окремими громадянами є незаконним і, по суті, просто жорстоким вбивством. Умертвіння домашніх тварин без належних на те причин, передбачених ст. 17 Закону, також є злочином. Відповідальність за такі дії визначено в ст. 194 та ст. 299 Кримінального кодексу України та ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
І наостанок. Якщо ви стали свідком отруєння, вбивства тварин або стали жертвою догхартерів, втративши домашнього улюбленця, боріться, домагайтеся, аби винних було покарано. Чим більше буде таких заяв до поліції, тим більше шансів, що на них почнуть реагувати. Алгоритм, як діяти, можна прочитати тут http://happypaw.ua/news/kak-borotsya-s-doghunterami/
Пам’ятка
для власника собаки
Як правило, догхантери підсипають у приманки для собак смертельні для тварин антибіотики (не будемо називати отруйні препарати, щоб якомусь черговому садисту не спало на думку “а це ідея”). Нашпиговують ними м’ясо, ковбасу і розкладають на газонах. Деякі види препаратів настільки сильні, що навіть пес у наморднику ризикує отримати смертельну дозу отрути, просто вдихнувши її пари.
Як рятувати тварину? Ось що радять ветеринари:
Якщо помітили, що собака щось з’їв, біжіть додому і викличте в нього блювоту. Це можна зробити з допомогою розчину перекису водню. Після цього можна дати абсорбент (активоване вугілля, ентеросгель).
Зверніть увагу на тривожні симптоми у свого домашнього улюбленця – хилитання із боку в бік, нудота, судоми. Якщо такі симптоми є – миттєво везіть тварину до ветлікарні, отрута діє дуже стрімко, якщо доза була великою, собака може померти за 10-15 хвилин;
Якщо виникла якась затримка із візитом до ветеринара, зробіть тварині укол із вітаміном В6, який діє як протиотрута. Для маленького собаки знадобиться 3-4 ампули, для великої – 5-6. Судоми знімають пірацетам та адезитрифосфорна кислота.
Ніколи не відпускайте домашню тварину на вулиці гуляти без повідка, бажано одягати на неї намордник. Цього, до речі, вимагають і правила благоустрою.
Олена ВЕЛИКА

Читайте також