У Кропивницькому вирував «Літературний фонтан»

Минулий сонячний тиждень у нашому місті був осяяний бризками «Літературного фонтану». Це завітали до нас видаництва «Фонтан казок» і «Легенда» в особі своїх провідних авторів Івана Андрусяка, Сашка Дерманського та Олега Чаклуна. До них приєдналася наша землячка поетеса Олена Горобець і цей літературний стумінь відживлював і дитячі, й дорослі душі.

Іван Андрусяк, автор багатьох дитячих творів, став ще й успішним видавцем, який фактично значною мірою спряв новітньому відродженню української дитячої літератури, її широкому поширенню. Це засвідчили зустрічі у навчальних закладах нашого міста, у обласній дитячій бібліотеці імені Т. Шевченка, у нововідкритому креативному просторі «Кроп:HUB». Щоразу вони були не просто багатолюдні, а сповнені непідробного дитячого інтересу, наївних і зворушливих запитань, щирої небайдужості до сюжетів та лературних героїв.

І це дуже радує, вочевидь, не лише авторів книг та видавців. Адже нині надзвичайно важливо, щоб крім уміння користуватися сучасними гаджетами та технологіями, нові покоління українців не розучилися співпереживати, співчувати, захоплюватися, врешті любити цей світ. А книга тут – найперший учитель.

Крім дитячих творів «Літературний фонтан» розсипав бризки і дорослої понзії. До гостей на цій імпрезі приєднався гурт молодих поетів Кропивницького. Вечір «Поетичні стихії» вражав зухвалістю та барвистістю емоцій, гостротою метафор та порівнянь.

Трохи осібно відбулося представлення видавництва «Легенда». Воно презентувало себе незвичайною збіркою творів «Бути людиною». Вирізняється вона тим, що це не просто художні твори, а документальні розповіді про вияви людяності під час Другої світової війни. Їх було відібрано на однойменному міжнародному конкурсі документального оповідання, який проводив німецький фонд «Пам’ять, відповідальність і майбутнє». До збірки ввійшло оповідання «Штрафники» письменника Василя Бондаря. Воно написане на основі документальної розповіді нині, на жаль, покійного художника Віктора Луганщука. Ця історія потребує завершення акту милосердя – перепоховання німецьких солдатів, які врятували життя його матері. Тож, детальніше про це пізніше.

Світлана ОРЕЛ

Читайте також